STOMATITAS. KĄ REIKIA ŽINOTI?
Kaip gydyti grybelinį stomatitą?
Šiuo atveju būtinas kompleksiškas gydymas. Vaiką reikia tinkamai maitinti, riboti angliavandenius (saldumynus), duoti daugiau vaisių, daržovių, grikių ir pieno produktų. Būtini C ir B grupių vitaminai, laktobakterinas. Burna skalaujama arba valoma 2-3 proc. sodos tirpalu penkis šešis kartus per dieną. Jei burna skausminga, skiriama nuskausminamųjų tepalų, jeigu reikės, gydytojas skirs tepalą „Daktarin” ar geriamų preparatų nuo grybelių. Jeigu suserga krūtimi žindomas naujagimis, prieš maitinimą reikėtų išvalyti vaikučio burnytę, o krūtį prausti be muilo. Reikia nepamiršti, kad jeigu vaikas lanko ikimokyklinę įstaigą, jo dantų šepetėlį būtina laikyti atskirai, o po ligos pakeisti nauju. Jei vaikas nešioja nuimamas ortodontines plokšteles, jas reikia gerai išplauti, dezinfekuoti. Tam tinka chlorheksidino tirpalas, specialūs skysčiai, skirti protezų priežiūrai.
Bakterinis stomatitas.
Tai retas stomatitas, dažniausiai susiformavęs dėl virusų arba medikamentų sukeltų pažeidimų ir infekcijų. Kūno temperatūra gali pakilti iki 38-39 °C, vyrauja pūlingos gleivinės žaizdelės, padidėja regioniniai limfmazgiai (jie skausmingi), gali pasireikšti apsinuodijimo simptomai. Burnos gleivinėje ant dantenų, skruostų, liežuvio, lūpų ir aplink jas esančioje odoje atsiranda daug pūlinukų ar erozijų, padengtų storu apnašu, pūslių su drumstu geltonu skysčiu. Vėliau jos pasidengia storais gelsvais arba pilkais šašais. Ligai progresuojant, procesas apima vis naujus gleivinės sluoksnius. Negydant gali išsivystyti pūlinys.
Kaip gydyti bakterinį stomatitą?
Šis susirgimas gydomas vietiškai: pūlingi šašai šalinami juos atmirkius 1 proc. vandenilio peroksido pavilgomis, burnos gleivinė, odos erozijos, lūpos valomos 0,25-0,5 proc. chloramino arba 0,02 proc. furacilino tirpalais, židiniai tepami antibiotikų tepalais. Taikomas ir bendras gydymas: skiriami veiklūs antibiotikai, vaistai nuo uždegimo. Pastebėjus bakterinio stomatito simptomų ar sunkiai gyjant pirminei ligai, būtina kreiptis į gydytojus.
Stomatito profilaktika.
Siekiant išvengti burnos gleivinės ligų, būtina gerai prižiūrėti vaikų burnytes, valyti dantukus du kartus per dieną, laikytis asmens higienos, skalauti burną po valgio, gydyti sugedusius dantukus. Būtina stiprinti bendrąją vaiko sveikatos būklę, imuninę sistemą, gerai maitinti, duoti vitaminų, mikroelementų. Labai svarbu konsultuotis su specialistais. Jeigu nerimaujate dėl vaiko sveikatos, iš kart kreipkitės patarimo į gydytojus. Juk geriau išgirsti specialistą sakant, kad viskas gerai ir nėra dėl ko nerimauti.
Sveiki mano vaikui yra 2 metukai jam dantenos raudonos yra ant liezuvio ir ant lupytes is vidaus balti spuoguciai kartais dantenos pakraujuoja ir is isores po lupyte atsirado keli pulingi spuoguciai . Kaip galeciau palengvinti vaikui skausmus
Laba diena. Mano vaikui 2 metukai. Vakare pakyla temperatura, vengia valgyti ir gerti. Pastebejau si ryta ant liezuvio raudona demele, o vakare paburko
piekyje dantenos ir paraudonavo.
Kaip galeciau sita paraudima apmalsinti
Sveiki mano vaikui 1 metukai. Jam stomatitas ar galiu ji žindyti.