PAVOJAI IR BUITINĖS TRAUMOS NAMUOSE

Kaip apsaugoti vaikus nuo susižalojimų?

Norint apsaugoti vaikus nuo sužalojimų reikia namuose sukurti saugią erdvę, pasitelkti į pagalbą įvairias apsaugos priemones. Nėra vieno būdo, kuriuo būtų galima apsaugoti vaikus nuo traumų, būtinos kompleksinės priemonės. Efektyvu derinti vaikų mokymą, tinkamą jų priežiūrą ir įvairias papildomas saugos priemones. Pateiksime keletą pavyzdžių:

Vaikų mokymas yra vienas iš svarbiausių sužalojimų prevencijos principų. Dažnas tėvų požiūris, jog vaikas turi patirti sužalojimą, kad būtų atsargesnis ateityje, yra klaidingas. Dar prieš patiriant bet kokį sužalojimą derėtų vaikams, atsižvelgiant į jų amžių, aiškinti apie tai, kas yra nesaugu.  Nuo kūdikystės pasakokite apie saugumą, įspėkite, kad vaikas būtų atsargus, parodykite pavojingas vietas. Mokslinio tyrimo duomenimis, mokymas ir aiškinimas vaikus veikia daug efektyviau, negu draudimai ar bausmės.

Tinkama vaikų priežiūra. Bet kokiu atveju nederėtų palikti vaikų be priežiūros, ypač ten, kur jie gali patirti sužalojimus. Vaikai yra labai judrūs. Todėl labai svarbu nuolat stebėti vaikus, kad jų kelyje nepasitaikytų itin pavojingų daiktų, kuriais jie gali susižaloti. Nuolat šalia esantis suaugęs žmogus gali ne tik padėti išvengti sužalojimo, bet ir greitai ir laiku suteikti pagalbą įvykus nelaimei.

home-safe-for-babiesĮvairios apsaugos priemonės. Durų fiksatoriai apsaugo vaiką nuo pirštų prisivėrimo, laiptus ar židinį izoliuojanti tvorelė – nuo kritimų ir terminių sužalojimų. Langų fiksatoriai neleis vaikui pačiam atsidaryti lango ir iškristi per jį. Fiksuoti reikėtų ir stalčius bei spinteles, kad vaikas neprisivertų pirštų, taip pat nerastų jam pavojingų daiktų. Baldų kampų apsaugos padės išvengti skaudžių sužalojimų, kurių metu vaikas gali netekti akies ar prasiskelti galvą. Nuo elektros traumų reikėtų naudoti elektros lizdus izoliuojančius kištukus. Taip pat visus daiktus, kuriais galėtų vaikas susižeisti (žirklės, peiliai, kiti aštrūs daiktai) ir buitinę chemiją ar vaistus reikėtų laikyti vaikams nepasiekamoje vietoje. Tėvams derėtų domėtis efektyviais vaikų apsaugos namuose būdais, juolab, kad šiuolaikinės technologijos yra draugiškos visiems.

Dažniausiai pasitaikančios traumos namuose:

  • Įsipjovimas/įsidūrimas;
  • Užspringimas/dusimas;
  • Apsinuodijimas vaistais ir buitine chemija;
  • Nudegimas/nusiplikinimas;
  • Nukritimas/susitrenkimas.

Tačiau net pačiuose saugiausiuose namuose vaikas vis tiek gali susižaloti. Tad privalome stengtis laikytis šių patarimų, nuolat stebėti savo mažuosius, mokėti suteikti pirmąją pagalbą. Saugokime tuos, kuriuos mylime.

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ