KAIP APSAUGOTI VAIKUS NUO UODŲ IR KITŲ „BLOGIUKŲ”?

Pagaliau atkeliavo vasara! Puikus oras, ilgos dienos, ledai, šėlionės lauke ir…armija uodų. Kasdien gauname dešimtis laiškų su klausimu „Kaip apsaugoti vaikučius nuo uodų? Kaip elgtis, jei uodai puola kūdikėlį, o Jūs bijote naudoti agresyvesnius repelentus?”

Jūsų prašymu dalinamės aromaterapiniais receptais. Viskas labai paprasta, pigu, lengvai pagaminama namuose, skaniai kvepia ir svarbiausia – tinka patiems mažiausiems! Jau penktą vasarą naudosiu šias priemones savo sūneliui ir galiu pasakyti: jos tikrai veikia! Raginame nenaudoti cheminių/sintetinių repelentų, o pasigaminti priemones namuose. Bus ir naudinga ir smagu.

Pirmiausiai – klasikinis purkškiklis nuo erkių ir uodų su eteriniais aliejais. Ši priemonė tinkama suaugusiems ir vaikams nuo 10 mėnesių (tik ant drabužėlių, vežimėlio). Koncentruota, kvapni ir puikiai maskuojantį salsvą žmogaus kūno kvapą (hrrr kaip vampyriškai nuskambėjo!).

Kaip žinia, dauguma priemonių nuo uodų kvepia citrinžole. Akcentuoju: ne citrina, bet citrinžole. Žvakės nuo uodų, purškiami repelentai ir pan. – citrinžolių rojus. Taigi ir mūsų kūrinėlis kvepės šia nuostabia, vidurio Azijoje augančia žolele. Tai bus pagrindas. Poveikio sustiprinimui panaudosime erkių nemylimą arbatmedžio aliejų ir, kad nebūtų taip aštru, kokteiliuką pasaldinsime levanda. Pradedam!

1 valgomasis šaukštas spirito ar degtinės (bus kaip eterinio aliejaus tirpiklis)
30 lašų citrinžolės eterinio aliejaus
10 lašų arbatmedžio eterinio aliejaus
10 lašų tikrosios levandos (arba levandino) eterinio aliejaus
50 ml vandens (iš čiaupo)

Gamyba: į buteliuką supilame spiritą, į spiritą sulašiname eterinius aliejus ir užpilame vandeniu. Viskas!

Patartina, kad buteliukas būtų tamsaus stiklo, kad šviesa, plastikas ir kiti aplinkos veiksniai nepažeistų gerųjų eterinių aliejų savybių. Iš bėdos tiks ir bet koks stiklinis/plastikinis buteliukas su purkštuku. Vis tiek priemonė ilgai neužsistovės.

Pagaminta priemonė „galioja“ 12 mėn., bet esu tikra, kad išnaudosite daug greičiau ir gaminsitės dar, nes šiais metais uodų tikrai daug.

Naudojimas: purkškite priemonę ant drabužių, plaukų, per didesnį atstumą – ant odos. Galite išpurkšti vaikiuko vežimėlį, pataliuką, tačiau ant odos (iki 1,5 metų) venkite naudoti. Apsauga bus aktyvi 60-90 min, paskui „atsišviežinkite“. Aišku, daug kas priklauso nuo oro. Atminkite, kad šiltu ir vėjuotu oru eteriniai aliejai nugaruoja greičiau, nei ramų vėsesnį vakarą. Na, porą kartų pabandysite ir bus aišku!

!!! Jei pirmą kartą naudosite priemones su eteriniais aliejais, pastebėkite savo kūno reakcijas – ar neatsirado perštėjimas, paraudimas, patinimas, gerklės kutenimas, sloga, akių ašarojimas ir pan. Jei atsirado bent vienas iš nurodytų simptomų, priemonės nenaudokite.

Keliaujame toliau: ką daryti su mažiausiais kūdikėliais?

Deja, uodai mėgsta valgyti ir pačius mažiausius leliukus. Dažnai uodų įkandimo vietose tokiems mažyliams atsiranda didelės „bandos“, patinimai, ilgai lieka paraudimas. Aš savo sūneliui apsaugoti naudojau levandų hidroliatą (levandų vandenuką). Tai priemonė, kurios nereikia gaminti, jos galima įsigyti aromaterapijos salonuose, eko prekių parduotuvėse ir kt. Tai vandenukas, kuriame yra labai nedidelė koncentracija levandų eterinio aliejaus. Kvapas švelnus, poveikis – dar švelnesnis. Tinka naudoti nuo pirmų gyvenimo dienų! Taip pat tinka ir jautrią odą turintiems vyresniems vaikams ir suaugusiems, arba tiems, kurie netoleruoja stiprių eterinių aliejų kvapų.

Nusiperkate tokį gėrį ir purškiate savo leliukui tiesiai ant odelės (paskui papasakosiu ir kitus šios priemonės daromus stebuklus), ant drabuželių, pataliuko, vežimėlio ir t.t. Visiškai saugu, patikima, o poveikis fantastiškas!

Vienas niuansas dėl levandų hidroliato: kadangi eterinio aliejaus koncentracija šioje priemonėje nedidelė, ją reikės naudoti dažnai. Paprastai užtenka papurkšti kas 30 min, bet jei oras šiltas ir vėjuotas, apsaugą atnaujinkite du-tris kartus per valandą. Pora papurškimų ir toliau ramu.

Levandų hidroliatas yra priemonė, kurią rankinėje turi turėti kiekviena mama!

Šis vandenukas – labai universaliai panaudojamas:

  • Iššutusiai, sudirgusiai, išbertai odelei raminti. Ypač gerai veikia užpakaliuko iššutimus, sauskelnių dermatitą, prakaitinę. Tiesiog purkškite tiesiai ant pažeistos odelės.
  • Ramina ir vėsiną saulėje nudegusią odą (levanda turi savybę stebuklingai „ištraukti“ karštį).
  • Gydo akių infekcijas. Nesvarbu, ar akytė pūliuoja nuo gimimo, ar mažasis padauža įsitrynė kokių dulkių ir akytė traiškanoja – levandų vandenukas bus pirmas vaistas. Tiesiog sumirkykite vatos tamponėlį su hidroliatu ir kelis kart dienoje valykite akytes.
  • Pirmoji pagalba nubrozdintai ar kitaip pažeistai odelei: malšina skausmą, saugo nuo infekcijos, skatina gijimą.
  • Mamoms levandų hidroliatas puikiai pakeis veido toniką. Purkškite veidą po prausimosi, prieš tepant kremu. Ramina, vėsina, mažina uždegimus, bėrimus.
  • Ramina odą po depiliacijos ar skutimosi (vyrai tai įvertins!) Akimirksniu malšina sudirgimą, „žąsies odą“.
  • Nepamainomas kelionių metu: jei mažyliui karšta, jis tapo irzlus, neramus – „pašventinkite“ jį levandų vandenuku. Kvapas ramina, o eterinis aliejus vėsina.
  • Nuostabi kvepalų alternatyva mažoms mergaitėms!!! Viena geriausių dovanų princesei, kuri nekantrauja išbandyti kvepalus (dažnai ir neribotais kiekiais…). Sakau iš patirties!

Reziumė: levandų hidroliatas universaliai naudojamas visoms sudirgusios odos būklėms, kada reikia raminti, vėsinti, mažinti skausmą, uždegimą ir niežulį. Tinkamas nuo gimimo.

Ką daryti, jei koks nenaudėlis uodas visgi ėmė ir prasibrovė pro kvapnųjį apsauginį šydą?

Įkastas, niežtinčias, paraudusias odos vietas įtrinkite GRYNU levandų eterinių aliejumi (levandų aliejus yra vienas iš nedaugelio aliejų, kuriuos saugiai galima naudoti neskiestą, tiesiai ant odos). Jei naudosite eterinį aliejų kūdikėliui – šiek tiek praskieskite jį su augaliniu aliejumi (dėl šv. Ramybės).

Levandų eterinis aliejus ramina, vėsina, mažina niežėjimą. Jei mažylis „nukąsė“ odą iki žaizdelės, levanda dar ir nuo galimo uždegimo saugo.

Autorė Giedrė Veličkienė

https://samoningosmamos.wordpress.com/

1 Komentaras

  • Agne

    Labai naudinga ir aktualu, kad naturaliai apsaugotume savo mazylius.

    23 gegužės, 2016 at 13:09

RAŠYTI KOMENTARĄ