AR SVARBUS PIETŲ MIEGAS VAIKAMS? KODĖL JIS REIKALINGAS?

Šiandien pašnekėsim apie pietų miego svarbą vaikui (kodėl jis reikalingas) ir mamai. Paliesime mamyčių labai dažnai užduodamą klausimą: Kada vaikai pradeda mažiau ir rečiau miegoti? Iki kokio amžiaus reikia išsaugoti pietų miegą?

Svarbiausia pietų miego funkcija – apdoroti, „suvirškinti ” informaciją, kurią gavo vaikas dienos metu. Dar kol vaikams nesuėję 3 metai nervų sistema yra labai nepastovi. Vaikai labai greitai reaguoja į pasikeitimus, greitai keičiasi emocijos, negali kontroliuoti emocijų, todėl dieninis miegas padeda smegenims apdoroti visus per dieną patirtus įspūdžius ir emocijas.

Mamytėms dieninis miegas – tai galimybė skirti laiko sau. Kada gali pailsėti ir pamiegoti kartu su savo vaiku, užsiimti namų ruošos darbais arba skirti laiko savo hobiui. Jeigu yra laikomasi dieninio ritmo/rėžimo mama gali planuoti savo laiką. Bet kartais būna tokie periodai kai vaikas auga miegamų kartų skaičius mažėja, rėžimas keičiasi – tai yra normalu.

Kada gi per dieną miegamų kartų skaičius pradeda mažėti atsisakant paskutinio miego? Kaip mamai tai suprasti ir kaip teisingai suorganizuoti rėžimą/ritmą savo vaikui?

  • Apie 3mėn. įvyksta perėjimas iš 4 į 3 kartus per dieną.
  • Apie 5-6mėn. – 3 į 2.
  • Apie 12-18 mėn. vaikas pereina į vieną dienos miegą.

Visiems vaikams iki 3 metų popietinis miegas yra reikalingas

Nuo 3 metų nervų sistema tampa labiau stabilesnė, nusiraminimo, susivaldymo procesas pradeda geriau veikti negu įsiaudrinimo procesas. Kadangi vaikui vis dar sunku visą dieną ištempti be kokybiško poilsio todėl būtų gerai išsaugoti popietinį miegą iki 5 ar netgi iki 7 metų. Nervų sistema galutinai susiformuoja tik 7 gyvenimo metais ir vaikas tik tada gali būti pasiruošęs nemiegoti visą dieną.

Šie periodai yra orientaciniai, ne visada vaikas yra pasiruošęs būtent tuo laiku atsisakyti nuo paskutinio dienos miego.

Autorė Birutė Grebnevienė

RAŠYTI KOMENTARĄ