„NETVARKOS NYKŠTUKO” METODAS – GERAI AR BLOGAI?

Ar teko naudoti “netvarkos nykštuko” metodą bandant susitarti su vaikais dėl išmėtytų žaislų?

Nežinau kaip Tu, bet man labai skaudėjo širdį metant visus surinktus žaislus nuo grindų… ilgai gulėjo rūsyje nekliudomi. Nekilo ranka jų mesti. Ar mano vaikai tapo nuo to tvarkingesni… vargu. Manau jie buvo per maži, kad suprastų kas ten atsitiko su jų žaisliukais. Tai buvo gal mano pačios momentinis pasitenkinimas – “VA JUMS, ŽINOSIT…”

Nenoriu menkinti pasakos herojės, nei charizmatiško nykštuko, nei unikalaus metodo, kuris taip užkariavo daugumos šeimų namus, bet… kadangi mane žinote kaip labai giliai kapstančią mamą, aš turiu ir čia kuo pasidalinti. Tad neriam gylyn.

Taigi, kodėl mums taip skauda kai po namus ant grindų išmėtyti vaiko žaislai? Kodėl mes taip laikomės tos tvarkos? Kodėl vaikai atrodo, tarsi negirdi mūsų, kai mes prašome jų susitvarkyti?

Apie tvarką

Iki vaiko gimimo mūsų gyvenimas buvo toks KOKS buvo. Gyvenome laisvi ir nepriklausomi. Kokius namus palikdavome, tokius ir rasdavome. Bet tapus tėvais, viskas apsivertė. Įtampa kyla tik tada, kai mes pasąmoningai bandome sugrąžinti “SENUOSIUS” laikus į savo gyvenimą. Laikomės senų įpročių ir bandome juos pritempti prie NAUJO šeimos nario. Jei priimtumėte faktą, kad nuo šiol viskas bus kitaip, kad niekada nebus švarios grindys ir gražiai sudėlioti nuotraukų rėmeliai?

Na tiesiog leiskite ir priimkite šį etapą kaip neišvengiamą. Ir pamatysite kaip viskas keisis paleidus savyje lūkestį.

Apie susikalbėjimą

Tai viena iš situacijų auginant vaikus. Bet kur bepasisukti, visur tėvai vienbalsiu sako: „Vaikai mūsų negirdi! Neklauso! Mes nesusikalbam!”

Aš turiu kuo pasidalinti ir čia. Junkis į seminarą, kuriame sužinosi gilias nesusikalbėjomo priežastis ir sužinosi ką daryti toliau: https://www.svajoniukurejas.lt/…/kaip-suprasti-ir…/

Iki susitikimo!

Su meile, sąmoningos tėvystės mentorė – Kristina

RAŠYTI KOMENTARĄ