APIE VAIKO VEDIMĄ Į DARŽELĮ

Kokie vaiko elgesio pasikeitimai tėvus gali įspėti apie tai, kad vaikas darželyje jaučia diskomfortą? Kaip turėtų elgtis tėvai, atpažinę šiuos požymius?

Adaptacijos periodu visi vaikai išgyvena diskomfortą darželyje, nes reikia prisitaikyti prie naujų taisyklių, išbūti svetimoje aplinkoje be mamos ir tėčio. Vaiko adaptacija darželyje užtrunka nuo 1 savaitės iki pusės metų. Adaptacijos metu vaiko elgesio pakitimai yra normalu, pvz.: vaikas gali tapti verksmingesnis, piktesnis ar tylesnis. Jei ir praėjus adaptacijos laikui vaiko elgesys išlieka stipriai pakitęs, pirmiausia reikia kalbėti su auklėtojom, kaip jos mato ir vertina vaiko elgesį ir savijautą darželyje. Tada nebijoti pasitarti su specialistais. Nereikėtų numoti ranka į tokį pasikeitusį vaiko elgesį kaip miego sutrikimai (neramus nakties miegas, dažni prabudimai), valgymo sutrikimai, fiziniai simptomai (pvz.: kas rytą vaikas prieš darželį vemia).

KOKIAM VAIKUI REKOMENDUOTUMĖTE LANKYTI:

Valstybinę ikimokyklinio ugdymo įstaigą, dirbančią pagal visuomeninio ugdymo programas? 

Vaikui, kuris atitinka įprasta raidą, yra pakankamai savarankiškas, ekstraversiškas, komunikabilus, gali išsakyti savo poreikius, nėra pernelyg jautrus. Jei vaikas turi elgesio ar emocinių problemų jam geriau keliauti į privatų darželį, kur galėtų gauti daugiau individualaus dėmesio.

Ugdymo įstaigą, skirtą vaikams su nežymia negalia (kalbos raidos, klausos sutrikimais, regos sutrikimai). Kaip gali paveikti sveiką vaiką buvimas aplinkoje, kurioje dominuoja vaikai su spec. poreikiais? (tėvai kartais sąmoningai „susiorganizuoja“ pažymas, kad tik jiems būtų skirta vieta darželyje). 

Sveikas vaikas tokiame darželyje gali negauti pakankamai auklėtojų dėmesio, nes kitiems vaikams jo reikia labiau. Tokie vaikai auga empatiškesni, labiau suprantantis kitokius, paslaugesni.

Ugdymo įstaigą, dirbančią pagal Montessori metodiką.

Jautresniems, intravertams vaikams.

Ugdymo įstaigą, dirbančią pagal Valdorfo metodiką. 

Vaikams, kurie yra individualistai, turintys meninių polinkių.

Kokiam vaikui rekomenduotumėte grupes, kurioje dirbama pagal menų ar fizinio aktyvumo programą? Ar verta nuo mažens vaikus orientuotiį vieną ar kitą pusę? 

Jei vaiko gabumai labai matomi, tada tokį vaiką galima nuo mažumės orientuoti į vieną ar kitą pusę, bet tai neturi būti daroma prieš vaiko valią ir norą. Į fizinio aktyvumo programas įtraukti vaikus, kurie yra judresnį, turi daug fizinės energijos arba kaip tik linkę į liūdnumą, baimingumą, nes fizinė veikla geriausiai pakelia nuotaiką ir savivertę. Į menines programas įtraukti jautrius, meniškos sielos vaikus.

Kokiam vaikui geriausia būtų lankyti dvikalbį darželį? 

Tokiam vaikui, kuris auga dvikalbėje šeimoje arba jei tėvai planuoja išvažiuoti gyventi į kitą šalį.

Lauko darželis- nauja mada ar būtinybė miesto vaikui?

Šiai dienai tai yra mada, bet ta mada naudinga tiems vaikams, kuriems reikia stiprinti imunitetą, būnant gryname ore.

Autorė psichologė Gintarė Jurkevičienė

http://www.kaunepsichologas.lt

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ