KUO NAKTINIS PRAKAITAVIMAS SUSIJĘS SU MIEGO APLINKA?
Jeigu dažnai atsibundate prakaituoti, prakaituojate naktį, greičiausiai jus kankina naktinis prakaitavimas. Ši liga, taip pat žinoma kaip miego hiperhidrozė, apima pakartotinius didelio prakaitavimo epizodus. Nuolatinis naktinis prakaitavimas skiriasi nuo retkarčiais pasireiškiančio prakaitavimo naktį. Nuolatinis prakaitavimas greičiausiai nebus susijęs su jūsų miegamojo aplinka ir bus labiau pritaikytas prie pagrindinės sveikatos būklės. O retkarčiais pasireiškiantis prakaitavimas sietinas su netinkama miego aplinka.
Kambario temperatūra
Per aukšta kambario temperatūra trikdo miego procesą, sukelia dažną prabudimą dėl prakaitavimo. Optimali kambario temperatūra miegui yra 18 – 20 laipsnių. Rekomenduojama bent 30 min. vėdinti kambarį prieš einant miegoti. Taip pat palikti mikroventiliaciją visą naktį, kad oras cirkuliuotų ir būtų palaikoma optimali kambario temperatūra.
Natūralių pluoštų patalynės komplektai
Sintetinio pluošto patalynė yra mažai pralaidi orui todėl dažnai užkelia kūno temperatūrą ir sukelia naktinį prakaitavimą. Rekomenduojama rinktis natūralaus lino pluošto patalynę. Ką turėtume žinoti apie liną?
- Natūralus ir tvarus. Linas yra 100 proc. natūrali medžiaga. Ir nors jo gaminimo procesas yra ilgas ir gana sudėtingas, linas yra beatliekis produktas, nedarantis žalingo poveikio gamtai.
- Sugeria skysčius. Kai karšta jis išsklaido drėgmę ir palaiko vienodą kūno temperatūrą, o žiemą sušildo.
- Laidus orui. Kita vasarą nepakeičiama lino savybė – oro pralaidumas, kuris mažina prakaitavimą ir vėsina kūną.
- Linas turi antibakterinių savybių ir neleidžia plisti mikrobams. Tai yra ypatingai naudinga buityje. Pavyzdžiui, lininiai virtuviniai rankšluosčiai, kuriuose mikrobai nesidaugina.
- Lino pluoštas yra labai stiprus ir nereiklus priežiūrai. Todėl lino produktai gali tarnauti ilgiau nei daugelis kitos tekstilės gaminių.
- Greitai džiūva. Ši savybė puiki ne tik karštą dieną vilkint lininius drabužius, bet ir buityje naudojant lininius rankšluosčius. Taip pat, jei linine patalyneklojama lova jūsų namuose, ją išskalbus dar tą pačią dieną galima vėl vilkti ir miegoti gaiviai.
Vaistai
Yra žinoma, kad kai kurie vaistai yra susiję su naktiniu prakaitavimu. Pavyzdžiui, pacientai, vartojantys antidepresantus, tokius kaip selektyvieji serotonino reabsorbcijos inhibitoriai, gali patirti prakaitavimą naktį. Vaistai, vartojami karščiavimui mažinti gali ir ironiškai sukelti prakaitavimą. Jei naktinis prakaitavimas pasireiškia ilgiau nei keletą savaičių, rekomenduojama pasitarti su gydytoju dėl vaistų pakeitimo.
Infekcijos
Daugybė infekcijų gali sukelti karščiavimą, o tai savo ruožtu sukelia naktinį prakaitavimą. Tuberkuliozė, bakterinės infekcijos ir žmogaus imunodeficito virusas yra keli infekcijų pavyzdžiai, kai naktinis prakaitavimas yra pagrindinis simptomas. Jei per kelias savaites jaučiate prakaitavimą kartu su kitais pojūčiais, rekomenduojama pasitarti su gydytoju.
Sprendžiant nemigos ir naktinio prakaitavimo problemas verta pradėti nuo tų veiksnių, kuriuos lengviausia pakeisti ir taip sumažinti šiuos nemalonius pojūčius. Įsiklausykime į savo kūną, vėdinkime patalpas ir rinkimės tinkamą patalynę, kuri apgaubia mus miegančius visą naktį.