KŪDIKIO SUTIKTUVIŲ ŠVENTĖ

Šeimos, kurioms nėštumas yra planuotas ir labai laukiamas, vaikelio atėjimu džiaugiasi jam dar negimus. Yra įprasta, kad naujai sukurta šeima pirmiausia šiuo džiaugsmu dalinasi su artimiausiais žmonėmis, o tik vėliau apie šį nuostabų ir stebuklingą įvykį sužino draugai, bendradarbiai. Amerikoje, o pamažu ir visame pasaulyje, po truputį atsiranda tradicija būsimai mamai organizuoti kūdikio sutiktuvių vakarėlį. Tokio tipo šventės jau organizuojamos ir Lietuvoje! Todėl pasidomėjome, kas tokie tie kūdikio sutikimo vakarėliai, kada, kur ir kaip jie vyksta ir kokios būtų praktiškos ir tinkamos dovanos šiai šventei.

„Kūdikio sutiktuvių vakarėlis” – kas tai?

Nors dabartiniai kūdikio sutikimo vakarėlių tradicija į Lietuvą atėjo iš Vakarų, o konkrečiai – iš Amerikos, tačiau apie juos jau buvo žinoma nuo seno. Anksčiau moterys, norėdamos padėti besilaukiančioms mamoms, dovanodavo dovanėles, kurios buvo manoma, jog pravers naujajai šeimai. Tais laikais šalia dovanų dovanojimo nebuvo keliami vakarėliai. Pati šventė į madą atėjo daug vėliau. Taigi kūdikio sutiktuvių vakarėlių pradininkai amerikiečiai pasakytų, kad tai vakarėlis, kurio tikslas – finansiškai paremti kūdikio besilaukiančią šeimą. Kiekvienas šventės dalyvis gauna iš anksto sudarytą pageidaujamų dovanų sąrašą su kuriuo kulniuoja į parduotuvę išrinkti naujagimiui tam tikro daikto taip sumažindamas pirmųjų pirkinių sąrašą būsimiesiems tėveliams. Šiais informacinių technologijų laikais yra įprasta tokį sąrašą paskelbti internete netgi su nuorodomis, kur ir ką užsakyti. Tačiau finansinės naudos gavimas nėra vienintelis šių vakarėlių tikslas. Juk parodytas artimųjų dėmesys, linksmi žaidimai, esamų mamų patarimai bei šventinė aplinka ir nuotaika yra labai svarbūs būsimai mamai ypač paskutiniais nėštumo mėnesiais.

Kada ir kaip vyksta vakarėliai?

baby showerDažniausiai tokio pobūdžio vakarėlis organizuojamas likus 1-2 mėnesiams iki nėštumo pabaigos. Tačiau vakarėliai gali įvykti ir jau gimus naujagimiui. Ne paslaptis, kaip labai amerikiečiai mėgsta vakarėlius – staigmenas, tad ši šventė dažnai organizuojama net ir be būsimosios mamos žinios. Neretai vakarėlio organizavimo imasi nėštukės draugės, mama, o kartais ir pati anyta! Nors yra įprasta, kad šventės dalyvės – tiktais moterys, tačiau pamažu vyrai ir vaikai taip pat tampa laukiamais vakarėlio svečiais. Taigi, ko galima tikėtis keliaujant į kūdikio sutikimo vakarėlį?

Nėra dviejų tokių pačių vakarėlių, tačiau šiai šventei būdingos su kūdikio laukimu susijusios dekoracijos ir vaišės. Jeigu laukiama gimstant berniuko, tikėtina, jog vyraujanti vakarėlio spalva bus mėlyna, jei mergaitės – raudona/rusva. Greičiausiai nei vienas vakarėlis neapseina be sauskelnių torto (įvairios kūdikystę bei vaikus atspindinčios dekoracijos pagamintos iš sauskelnių). Vakarėlio metu organizuojami linksmi žaidimai, kaip pavyzdžiui:

  • kiekvienas šventės dalyvis gali bandyti atspėti nėščiosios pilvo apimtį ir tiksliausiai atspėjęs laimi prizą;
  • spėlioti galima ir būsimo mažylio gimimo ūgį ar svorį;
  • paprašyti, kad ant popieriaus lapo (dar geriau, ant baltų šliaužtinukų) svečiai pasiūlytų ir užrašytų naujagimio vardą;
  • taip pat gali būti skiriami ir tam tikri patikrinimai pačiai nėščiajai: tikrinama, ar mokės pakeisti sauskelnes, išmaudyti mažylį ir panašios užduotys;
  • vakarėlio metu dažnai ragaujamos vaikiškos tyrelės ir renkama skaniausia.

Šventės pabaigoje nėščioji atidaro dovanas ir dėkoja svečiams.

Vakarėlio vieta

Renkantis vakarėliui tinkamą vietą, reikėtų atsižvelgti į būsimų dalyvių skaičių. Norint sutaupyti, šventę galima organizuoti ir vienos iš dalyvių namuose ar, esant geram orui, netgi lauke. Kad ir kokią nuspręstumėte pasirinkti vietą, tai neturėtų būti nėščiosios namai. Turbūt nenorėtumėte po vakarėlio viso namų tvarkymo patikėti nėštukei?

Dovanėlės – kaip „neprašauti pro šalį”?

Vaikų ir suaugusių išskirtinio stiliaus drabužiais ir įdomiais žaislais prekiaujanti parduotuvės „Snapė” įkūrėja Gintarė sako, jog kūdikio sutiktuvių vakarėliai Lietuvoje dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Tačiau „Snapė” jau yra sulaukusi klientų, ieškančių tokio pobūdžio vakarėliui tinkamų dovanų. Taip pat yra pasitaikę, jog klientai atvyksta DFOwlBambooDetailnetgi su iš anksto mamytės sudarytu pageidavimų sąrašu. Klausėme Gintarės, kokias dovanas dažniausiai renkasi kūdikio sutikimo vakarėlių svečiai. „-Dažniausiai žmonės ieško pledukų, drabužėlių, migdukų ir kūdikių žaislų.” Gintarė teigia, kad niekuomet neprašausite pro šalį dovanodami žaisliukus: „-juk tėvai rūpinasi būtiniausiais daiktais, tad malonios ne pirmo būtinumo smulkmenos yra atidedamos „į šalį”. Taip pat pledukai kūdikiams, kurie dažiausiai yra reikalingi net keli, tad įteiksite tikrai praktišką ir reikalingą dovaną. Visuomet smagu gauti rūbelius ar įvairius kramtukus. Tai labai universalios dovanos. Ypač jei laukiamas yra jau ne pirmas mažylis. Konkrečiai „Snapėje” galima rasti ir originalesnių dovanų būsimai mamytei – pavyzdžiui, specialaus dizaino maitinimo pagalvių – vištų, arba specialių pirštinių – movų, kurios dedasi ant vežimo rankenos šaltuoju metų laiku ir pan.” Taip pat Gintarė ragina šventės svečius būti nuovokiais ir nedovanoti tokių dovanų, kaip sauskelnės, žindymo buteliukai, patalynė – juk greičiausiai pati mama šiuos daiktus norėtų išrinkti ir įsigyti pati.

Orginalių dovanėlių rasite http://www.snape.lt/:

Puslapiai: 1 2

RAŠYTI KOMENTARĄ