AR GALIMA MYLĖTIS NĖŠTUMO METU?
- Orgazmo metu išsiskiria oksitocinas, kuris sutraukia gimdą;
- Spermoje yra prostaglandinų, kurie gali sužadinti gimdymą, tačiau jei negresia priešlaikinis gimdymas, o iki numatytos gimdymo datos dar toli, šio kiekio nepakanka gimdymui sužadinti;
- Nėštumo metu padidėja spenelių jautrumas, jei mylintis buvo stimuliuojami speneliai, taip pat išsiskiria oksitocinas ir gali atsirasti gimdos susitraukimų;
- Tam tikros pozos ir fizinis aktyvumas lytinių santykių metu taip pat gali išprovokuoti gimdos susitraukimus.
- Gimdos susitraukimai po lytinių santykių turėtų būti švelnūs ir pasibaigti per kelias valandas. Rekomenduojama pagulėti, atsipalaiduoti, išgerti stiklinę vandens (dehidratacija taip pat gali provokuoti gimdos susitraukimus).
Ar lytiniai santykiai negali paskatinti gimdymo?
Orgazmas, spermoje esantys prostaglandinai gali sukelti gimdos susitraukimus. Dauguma mokslinių tyrimų neįrodė ryšio tarp sekso nėštumo metu ir priešlaikinio gimdymo. Tačiau jei yra didesnė priešlaikinio gimdymo rizika, greičiausiai bus patariama vengti lytinių santykių.
Kokios mylėjimosi pozos yra rekomenduotinos? Ar apskritai paskutinį trimestrą gera mintis turėti lytinius santykius, gal vis dėlto geriau susilaikyti? Ar tai netrukdo pačiam vaikeliui?
Viskas gerai, kas yra malonu ir patogu. Nuo maždaug 12 savaičių nerekomenduojama gulėti ant nugaros, todėl rekomenduojama rinktis kitas pozas. Jei nėštumas nekomplikuotas ir nėra priešlaikinio gimdymo rizikos, lytiniai santykiai saugūs bet kuriame trimestre.
Kai kurie vyrai bijo mylintis sužeisti vaikelį, tačiau taip nenutiks: vaisius gimdoje yra saugomas vaisiaus vandenų ir pačios gimdos, kuri yra tvirtas raumuo. Net jei gimdos kaklelis šiek tiek praviras, vaisiaus tiesiogiai paliesti neįmanoma.
Akušerė Agnė Škudienė