DEIMANTĖS DIENORAŠTIS: AUTORITETAI arba „neimk šito, nes teta bars”
AUTORITETAI arba „neimk šito, nes teta bars”
Mano didžiausiu pavyzdžiu man visada buvo ir bus mano mama. Iš jos išmokau daugybės nuostabių dalykų, o svarbiausio – visuomet laikytis savo žodžio.
Ir nors mūsų šeimoje šeimos galva – tėtis, lemiamus sprendimus visuomet priima mama. Pamenu, vaikystėje, kaip ir priklauso mergaitėms, visuomet rasdavau būdą savo pusėn palenkti tėtį. Ir jei ko nors tikrai užsigeisdavau, tai gražiai ar ašarotai, bet tėčio to išsiprašydavau. Tačiau, jeigu mama nuspresdavo priešingai, jos nuomonės pakeisti neįmanoma. Ir nesvarbu kuo bebandydavau grasinti, ne visuomet reikšdavo ne. Ir už tai ją labai gerbiu. Jos nubrėžtos ribos visuomet buvo tvirtos ir aiškios.
Žinau, kad tokių pačių principų laikysiuosi ir auklėdama savo mažylį. Apie tai esam ne kartą kalbėję su vyru – ne vaiko, o tėvų žodis ir sprendimas turi būti lemiamas.
Tačiau aplinkui matau nemažai tėvų, kurie, tikiu, iš beprotiškos meilės savo vaikui, jam leidžia viską. Pradedant nuo šokoladinių rankų anspaudų ant sofos atlošo, baigiant tuo diiiiideliu žaislu iš parduotuvės, nes „jis juk jo labai norėjo”. Ir kol vaikutis dar mažas, lyg ir nėra bėdos. Tačiau vėliau prasideda griuvimai ant žemės, jei tuo metu tėvelių piniginėj nebuvo atliekamų pinigų tam diiiiideliam žaislui. Šaukimai „tu bloga mama, aš tavęs nebemyliu”. Skaičiau, jog dar vėliau atsiranda ir agresija. Kurią sukelia vaikučio nesaugumo jausmas, nes jo galvytėje atsiranda mintis „jei aš čia – pats viršiausias, tai kas, reikalui esant, mane apgins?..” Ir jis daros išsigandęs ir piktas.
Tada tėvai pradeda ieškoti „tų viršesnių” aplinkoje. Ne kartą teko būti „ta pikta teta”, kuri, tėvelių prašymu, turėjo paaiškinti ko negalima imti, kaip reikia elgtis ir kas bus, jei neklausysi. Ir žinote, tie vaikučiai manęs nepradėjo bijoti, atvirkščiai, jie pradėjo mane gerbti, nes šalia manęs jie jaučiasi saugiai.
Tad labai linkiu visiems tėveliams būti tuo saugumu savo vaikui. Tuo autoritetu, kurio norisi klausyti ir tuo pavyzdžiu, kurį norisi sekti. Nepamirškit, kad tėviškas sudrausminimas nereiškia nemeilės, atvirkščiai, tai padeda vaikučiui jaustis turinčiam tvirtą užnugarį.
Su meile,
Deimantė