VAIKIŠKI VEŽIMĖLIAI. KAIP IŠSIRINKTI?
Gal jo ir nepamename, bet turėjome visi – kūdikystėje patogiai įsitaisę iš aukštai stebėdavome tada dar naują ir keistą mums pasaulį, vėliau, kiek ūgtelėję — ropšdavomės ten, kai mažos kojytės pavargdavo žingsniuoti. Šis kūdikystės draugas — vienas iš būtinų belaukiančios kūdikėlio ar jau juo besidžiaugiančios šeimos pirkinių, lydintis mažylį beveik kiekvienoje kelionėje už namų durų, todėl rinktis jį būtina kruopščiai ir atidžiai. Turbūt jau supratote, kad kalbame būtent apie vaikišką vežimėlį.
Vežimėlių rūšys. Jų yra trys – universalūs, su lopšiais ir sportiniai. Pastarieji, sėdimos padėties skirti šiek tiek ūgtelėjusiam vaikeliui — tiesa, kai kuriuose modeliuose mažylis gali ir gulėti. Naujagimiams skirti vežimėliais su lopšiais arba universalūs — ant jų rėmo, kol vaikutis mažas, dedamas lopšys, po kiek laiko, kūdikiui paaugus, vietoj lopšio galima pritvirtinti kėdutę.
Sportiniai vežimėliai gali būti ir keturračiai, ir triračiai — su pastaraisiais, galima sakyti, neįmanoma pakilti aukštyn užvažiavimai, kurių viduryje yra laipteliai.
Kainos. Patogumas, žinoma, kainuoja daugiau – todėl ir universalūs vežimėliai gerokai brangesni už kitus ir kainuoja nuo pusantro iki trijų tūkstančių litų. Žinomų firmų gaminti sportiniai kainuoja šiek tiek daugiau nei tūkstantį litų. Mūsų pašnekovo patarimas — jei neturite lėšų įsigyti gerą ir brangų vežimėlį, tai geriau pirkite gerą, bet padėvėtą, nei patį pigiausią naują — tik būtina pažiūrėti, kad būtų tvarkingas ir nesugadintas.
Saugumas. Renkantis vežimėlį būtina atkreipti dėmesį — ar tvirta jo konstrukcija, ar gerai veikia stabdžiai. Vežimėliai, kurių padėtis sėdima, privalo turėti vaikutį prilaikančius diržus — trijų arba penkių tvirtinimo taškų. Žinoma, būtinai turi būti rankena.
Patogumas. Jei žinote, kad vežimėlį teks dažnai nešioti, pavyzdžiui, aukštyn laiptais, ar vežtis automobilio bagažinėje, atkreipkite dėmesį, ar lengvai jis sulankstomas. Gal užteks poros judesių, o gal teks plušėti net 15 minučių? Dažnai važiuojant automobiliu pravers vežimėlis, ant kurio rėmo galima uždėti automobilio kėdutę.
Svoris. Dar vienas svarbus dalykas. Universalūs vežimai — sunkesni, sveria maždaug 15 kilogramų. Sportiniai — lengvesni, jų vidutinis svoris yra 9 kilogramai. Jau vaikštantiems vaikučiams skirti vadinamieji „skėtukai” sveria apie 6 kilogramus.
Atkreipkite dėmesį į ratus — vežimėlių su didesniais lengviau judėti sniegu, žvyrkeliu ar smėliu. Mažesni ratai taip pat turi privalumų — su jais vežimėlis yra manevringesnis, ypač jei ratai dvigubi. Tačiau jei kelias nelygus, su tokiais judėti sunkiau.
Patvarumas. Vėl atkreipkite dėmesį į ratus — plastmasiniai susidėvi greičiau. Sintetinė vežimėlio medžiaga tarnauja ilgiau nei natūrali. Daiktų krepšys prie vežimėlio — labai patogu, tačiau verta atminti, kad jis skirtas tik būtiniems kūdikio daiktams sudėti, todėl nereikėtų jo perkrauti ir ištampyti tiek, kad siektų žemę. Patvaresni tie, kurie turi metalinį rėmelį arba plastmasiniai.
Medžiagos. Natūrali medžiaga — medvilnė gali būti tik vežimėlio viduje, beje, verta pažiūrėti, ar užvalkaliuką galima išimti ir išskalbti. Sintetinę medžiagą išvalyti lengviau nei natūralią.
Išorinė vežimėlio medžiaga būna tik sintetinė — nes turi apsaugoti nuo drėgmės, vandens, vėjo — žodžiu, visų galimų oro veiksnių. Medvilnė neatspari saulės spinduliams ir greitai išblunka, tačiau, žinoma, natūralumas lieka natūralumu.