KAIP RENGTI KŪDIKĮ?

Atšalus orui mielai aunamės aulinukus, siaučiamės šiltą paltą, nuo vėjo saugomės užsidėdami rudeninę kepuraitę. Šiltai bei gražiai norisi aprengti ir vaikučius. Kaip rengti kūdikį atšalus orui? Kokias prekes įsigyti rudenį gimsiančiam kūdikiui?

Jauniems tėvams dažnai atrodo, kad kūdikį reikia aprengti kuo šilčiau, šilčiau nei linkę rengtis patys. Pašilaičių šeimos medicinos centro Besilaukiančių mamų mokyklėlės psichologė Lina Štaupienė pažymi, kad naujagimius ir kūdikius reikia rengti orientuojantis savo pačiu pojūčiais. Renkite kaip save, tik pridėkite dar vieną papildomą sluoksnį. Šilčiau mažylį renkite veždamos į lauką, nes nejudriai gulėdamas vežimėlyje vaikelis gali sušalti. Tačiau atsargiai! Neaprenkite kūdikio per daug šiltai, nes jis perkais, suprakaituos ir greičiau susirgs peršalimo ligomis. „Visada vertėtų prisiminti, kad geriau mažiau aprengti, negu perkaitinti vaikiuką”, – įspėja L.Štaupienė.

Kambaryje

Tinkamiausia kūdikiui kambario temperatūra yra apie 21-23°C. Šilčiau, apie 24°C turėtų būti patalpoje, kurioje kūdikį ruošiatės maudyti. Namuose, jei nešalta, vaikelis gali būti aprengtas berankoviu smėlinuku bei trikotažiniais šliaužtinukais. Kambaryje kepurėlės dėvėti nerekomenduojama.

Lauke

Veždami kūdikį į lauką, įvertinkite oro temperatūrą. Jeigu oro temperatūra iki -5°C, tačiau lauke nėra vėjuota ir šlapia, pakaks trijų aprangos sluoksnių (tai gali būti smėlinukas, šliaužtinukai ir kombinezonas). Apmaukite vilnonėmis kojinytėmis. Mažylį galite guldyti į nestoro audinio vokelį arba užklokite antklode. Išsiruošus į lauką kūdikiui užmaukite dvi kepuraites — plonesnę trikotažinę ir šiltą. Jos saugo vaikelio ausytes nuo vėjo. Tačiau jei oro temperatūra žemesnė nei -5°C, oras vėjuotas ir drėgnas — kūdikį aprenkite kaip žiemą — keturiais rūbelių sluoksniais (pvz., smėlinukas, šliaužtinukai, siaustinukas ir kombinezonas).

Ar tinkamai aprengtas?

Tinkamai aprengti kūdikį — sunki užduotis, tačiau įveikiama. O kol abejojate — vis patikrinkite ar kūdikis neperkaitęs arba nesušalęs. Užkišę pirštą už marškinukų ir palietę kūdikio spranduką galite pajusti ar jam šilta, ar šalta. Jei nugarėlė suprakaitavusi — mažyliui gali būti per karštą. Tuomet perrenkite vėsiau. Šaltį išduoda vaikelio nosytė — jei ji šalta ir paraudusi — kūdikiui gali būti per šalta. Anot L.Štaupienės, esant permainingiems rudeniniams orams, reikia atkreipti dėmesį į vaikiukų kojytes, rankytes — patikrinti ar jos šiltos, o taip pat — ar nesuprakaitavę.
Jei kūdikis nemėgsta rengimosi — paverskite tai žaidimu, pavyzdžiui slėpynėmis-dirsčiojimu. Arba leiskite mažyliui turėti mažą žaislą, taip nukreipsite jo dėmesį nuo nemalonios procedūros. Nerenkite kūdikio labai ankštai. Jei aprengus kojytės ir rankytės sunkiai susilenkia — renkite didesniais drabužėliais.

Ką įsigyti rudenį gimsiančiam kūdikiui?

Be įprastų daiktelių ir drabužėlių, rudenį gimsiančiam kūdikiui įsigykite ir šiuos drabužėlius:

Jums prireiks 5-6 šiltų šliaužtinukų, 5-6 smėlinukų su rankovėmis. Porą šiltų megztinukų ir šiltų kelnyčių. Įsigykite po porą medvilninių ir šiltų kepurėlių, dvejas plonesnės ir dvejas vilnonės kojinytes. Šiltą kombinezoną su kapišonu (jį galite pakeisti dviejų dalių kostiumėliu) arba miegmaišiuką — jie bus nepakeičiami žvarbiomis dienomis einant pasivaikščioti į lauką. Miegmaišį – jame patogu migdyti kūdikį, nes mažylis nenusispardo. Užklotėliai. Įsigykite vilnonį užklotėlį. Jis pravers tiek namuose, tiek einant pasivaikščioti. Žiemai galite įsigyti pūkinį užklotėlį, tačiau įsitikinkite ar kūdikis nealergiškas.

RAŠYTI KOMENTARĄ