MAITINTI NAKTĮ KENKSMINGA? MITAS AR TEISYBĖ?
Šį tvirtinimą kartais galima išgirsti iš stomatologų, gastroenterologų ir kitų vaikų gydytojų. Ir jis yra visiškai teisingas, jei kalba eina apie maitinimą mišiniais ar kitokiu maistu. Iš tiesų dėl mišiniuose esančios sacharozės poveikio gali sugesti vaiko dantys, maistas, pavartotas naktį gali sutrikdyti medžiagų apykaitą, o naktiniai pabudimai neigiamai veikia nervų sistemą. Tačiau visa tai niekaip nesusiję su maitinimu krūtimi.
Motinos pieno cukrus nėra identiškas tam cukrui, kuris ardo dantis. Dar daugiau – motinos piene esama medžiagų, kurios apsaugo vaiko burnos ertmę nuo karieso ir kenksmingų bakterijų poveikio.
Krūties čiulpimas negadina vaiko sukandimo. Priešingai, būtent vaikai, kurie niekad nečiulpė buteliukų, o vien tik krūtis, statistikos duomenimis demonstruoja pačius aukščiausius burnos-žandikaulių aparato išsivystymo rodiklius.
Motinos pienas niekaip neapkrauna skrandžio. Jį įsisavina ne skrandis, o žarnynas, palikdamas skranduką ramybės būsenoje ir daugmaž tuščią.
Moters pienas turi unikalią savybę – jis pats padeda save įsisavinti. Dėl to naktį neatsiranda vaikui nereikalingų apkrovų.
Maitinimas krūtimi – pati geriausia profilaktika prieš naktinius vaikų pabudimus, kurie jiems gali pakenkti. Dėl laiku gautos pieno porcijos, vaikas nepabunda, pereina iš paviršutiniško miego fazės į gilų miegą, tęsdami naudingą augimui ir vystymuisi naktinį miegą.
Šaltinis www.seimairnamai.eu