Gimus vaikeliui, vienas svarbiausių dalykų bus apsispręsti kaip maitinti – krūtimi ar iš buteliuko. Gal apsispręsite ir prieš gimimą, bet gali nutikti įvairiausių priežasčių kas gali pasirinkimą įtakoti ir nukreipti kita linkme. Visgi su dideliu noru ir pastangomis viskas įmanoma. Kad ir koks sprendimas bebūtų, tai yra tik Jūsų šeimos reikalas.
Kad ir kaip bebūtų, krūties pienas yra natūralus ir maistingesnis, nors gamintojai ir teigia, kad jų gaminiai yra tokie patys, iš tiesų tai niekada neatstos mamos pieno. Jis pigus, visada šviežias ir paruoštas, bet kada ir bet kur, o kas svarbiausia žymiai naudingesnis kūdikio sveikatai. Be to, hormonų pokyčiai maitinimo metu yra emociškai svarbūs tiek mamai, tiek kūdikiui, tai tik dar tampa didesnis ryšys tarp abiejų dalyvių.
Vis dėlto, kartais nutinka taip, kad ne visos moterys gali maitinti pačios. Vienoms, tai tiesiog gali nepatikti, kitos geria vaistus arba serga ir gydytojai nebeleidžia toliau maitinti krūtimi. Svarbiausia pačiai apsispręsti, koks kūdikio maitinimo būdas yra Jums patogus, sveikas ir, žinoma, saugus Jūsų kūdikėliui. Šis sprendimas yra labai amseniškas, todėl skirkite laiko suvokti, kokie šių būdų trūkumai ir privalumai.
Maitinimas krūtimi
Kiekviena moteris sutverta maitinimui krūtimi, nesvarbu koks moters krūtų dydis ir forma. Jeigu speneliai įtraukti arba plokšti, tuomet gali prireikti pagalbos, kol išmoksite teisingai laikyti kūdikį. Dauguma mamyčių išmoksta maitinti kūdikį labai greitai, o kai kurioms prireikia ir specialisto pagalbos ir patarimų. Motinos pienas yra labai naudingas pirmuosius gyvenimo mėnesius, padeda imuninei sistemai. Krūtimi galima maitinti tikrai ilgai, tai visada patogu, kad ir kur bebūtumėte, o jeigu tenka kažkur išvykti, visada galite nutraukti pieną ir palikti namuose.
Maitinimas iš buteliuko
Didelė mišinukų įvairovė ir šiuolaikinė sterilizavimo įranga ypatingai palengvino maitinimą iš buteliuko. Kūdikiams skirti mišinukai gaminami tik pagal patvirtintus receptus. Jie yra kiek įmanoma panašesni į motinos pieną, taip pat juose subalansuotas tinkamas riebalų, baltymų ir vitaminų kiekis, kuris atitinka kūdikio poreikius. dabar galima rasti net mišinius skirtus alergiškiems vaikams ar netoleruojantiems karvės pieno laktozės. Tačiau dirbtiniame piene nėra itin svarbių vaiko imuninei sistemai antikūnų. Taip pat, jeigu nesilaikysite taisyklingo laikymo ir paruošimo būdų, galite kūdikį užkrėsti ligas sukeliančiomis bakterijomis.
Žindymo specialistės patarimas
Maitinimas krūtimi – geriausia. Taip jau yra gamtos sutverta, kad motinos piene yra reikiamas kūdikiui maisto medžiagų kiekis, antikūnai ir kitos medžiagos, reikalingos kūdikiui ir saugančios nuo įvairiausių ligų. Motinos pienas yra lengvai virškinamas, nuo jo daug rečiau sutrinka virškinimas ir vidurių problemos. Krūtimi maitinami kūdikiai mažiau serga, sumažėja rizika staigios kūdikių mirties sindromui, nutukimui ar kitoms ligoms… Taip pat tai naudinga ir mamai, greičiau prarandamas nėštumo metu priaugtas svoris, sumažėja rizika susirgti krūties vėžiu, greičiau susitraukia gimda.