VERSLI MAMA: VAIDA „PEEPO” ĮKŪRĖJA – BŪTI MAMA, MAN NEGANA
Mums labai smagu, jog mūsų verslių mamų gretos vis pilnėja, o jums galime papasakoti vis daugiau skirtingų istorijų. Šiandien susipažinome su Vaida, PEEPO drabužių prekinio ženklo įkūrėja, kurią imtis savo svajonių įgyvendimimo ir sukurti savo verslą, taip pat pastūmėjo šeima. Taip, Vaidai būti mama ir sėdėti su vaikais namuose nepakako. Apie siuvimą, modeliavimą, darbus, vaikystę ir žinoma, motinystę, šiandien pokalbyje kartu su Vaida.
Visų pirma trumpai papasakokite mūsų skaitytojams apie save.
Esu Vaida, dviejų vaikučių mama ir Peepo drabužių prekinio ženklo įkūrėja. Nuo pat vaikystės domėjausi mada, drabužių eskizai puošė ne tik dailės sąsiuvinį, bet ir matematikos, lietuvių, istorijos (šypsosi). Piešiau visur, kur rasdavau švarios vietos. Atvykus gyventi į Vilnių savo pomėgius teko pastumti į šalį, nes turėjau kažkaip išgyventi, o tai padaryti iš kūrybos, maniau, kad yra neįmanoma. Visus tuos metus, kai dirbau visai kitus darbus, nesusijusius su kūryba ir mada, krimtausi, kad atsisakiau savo pomėgių. Dėl to, tik gimus vaikui, supratau, kad turiu bandyti, kaip bus taip bus, bet negalėsiu nusiraminti, jeigu nepabandysiu.
Kaip kilo idėja pradėti siūti moteriškus ir vaikiškus drabužius?
Kaip ir dauguma kurėjų, mano svajonė kurti drabužius prasidėjo dar vaikysteje, kaip jau minėjau, didžiausias mano hobis buvo piešti drabužių eskizus. Turėjau jų labai daug. Bandžiau savęs ieškoti muzikoje, teatre, galiausiai pasirinkau dailę. Ketverius metus mokiausi dailės mokykloje. Atvykus gyventi į Vilnių, pamiršau savo pomėgius, mokiausi reklamos, dirbau darbus visai nesusijusius su menais. Sukūrėme šeimą, vyras manimi labai tikėjo ir idėja daryti tai kas man patinka pasiūlė būtent jis (šypsosi). Mano vyras matė, kad samdomam darbe jaučiuos lyg ne savo rogėse. Taigi taip ir atsirado Peepo (šypsosi). Nemeluosiu, ilgai dvejojau dėl šio sprendimo, bet vyras visada mane drąsino ir palaikė.
Ar šios idėjos pradžia susijusi su motinyste? Kiek ji įkvėpė imtis kažko kito?
Meluočiau, jeigu sakyčiau, kad motinystė neįkvepė. Gimus dukrai negalėjau apsiriboti vien vaiko auginimu, niekad nemėgau sedėti namuose, prie puodų, deja, iš manęs namų šeimininkė tikrai nėra pati geriausia (šypsosi). Kai dukrai buvo 8 mėnesiai jau norėjau grįžti į darbą, net buvau susiradusi kitą darbą. Bet kaip ir minėjau, vyras pasiūlė pradėti daryti kažką savo, taip ir pradėjau.
Kuo užsiėmėte iki tol? Ar siuvimas visada buvo jūsų mylima veikla/hobis?
Prieš atsirandant Peepo, dirbau visai kitoje sferoje, teko dirbti su pardavimais, bet paskutinius metus, prieš pastojant dirbau su pirkimais, taip pat analitinį darbą.
Siuvimas – dar nuo vaikystės man atrodė labai neįdomus ir nuobodus darbas. Pamenu, mano sesuo labai mėgo siūti, tėvai jai padovanojo siuvimo mašiną, tada galvojau, kaip galima džiaugtis, gavus dovanų siuvimo mašiną (šypsosi). Tiesiog siuvimas man asocijavosi su labai nuobodžia veikla.
Kaip išrinkote savo prekiniui ženkui vardą? Gal PEEPO turi kažkokią paslėptą mintį?
Peepo pavadinimas neturi jokios reikšmės, tiesiog Peepo. Patį raidžių junginį parodė dukra, vartydama vaikiškas knygeles (šypsosi),
Pradedant kurti kažką savo iškyla daug klausimų. Kokie iššūkiai jums buvo sunkiausi?
Pradedant kurti verslą buvo pridaryta tikrai nemažai klaidų, nemažai pinigų, kaip sakau, kažkam padovanota veltui. Sukurti gerą komandą yra tikrai nelengvas darbas, neužtenka sugalvoti, iškirpti ir susiūti. Pradžioje taip ir galvojau, kad sugalvosiu kažką įdomaus, iškirpsiu, susiūsiu ir galiausiai parduosiu (šypsosi). Bet, deja, ne viskas taip paprasta, vien idėjos ir siuvimo mašinos nepakanka. Šiuo metu su Peepo dirba tikrai nemaža komanda. Turėjau rasti siuvėjas, sukirpėją, konstruktorę, taip pat audinių rinkimas yra labai svarbus, negali nusipirkti ir siūti, juos būtina pratestuoti, patikrinti audinio kokybę. Drabužio sukūrimas ir realizavimas užima nemažai laiko ir reikia praeiti tikrai nemažai žingsnių.
Iš kur semiatės idėjų? Kaip vyksta visa kūryba?
Gal nepatikėsite, tačiau kai būnu labai užimta, tuomet mane aplanko daugiausiai idėjų ir minčių (šypsosi), o jei specialiai skiriu laiko apmąstymams, tada viskas būna priešingai – jokių idėjų, jokių minčių (šypsosi). Dažniausiai viskas kyla iš asmeninių poreikių, auginu du vaikučius, tai vaikiškiems drabužiams idėjų visada užtenka, kiek sunkiau su moteriškais. Man lengviau sekasi kurti laisvalaikio drabužius, gal dėl to, kad augindama vaikus, visada noriu jaustis patogiai ir kuo mažiau mąstyti ką patogiai ir gražiai apsirengti. Taip pat stengiuosi aplankyti ir užsienyje vykstančias parodas. Ir šiaip, mada domėtis yra mano vienas iš didžiausių pomėgių (šypsosi). Diena iš dienos galėčiau vartyti, skaityti, analizuoti mados žurnalus ir mados internetinius puslapius.
Papasakokite, kokį asortimentą klientas gali rasti pas jus. Kur galima jūsų gaminius apžiūrėti ir juos įsigyti?
Didžiąją dalį asortimento sudaro vaikiški drabužiai, žinoma, stengiuosi neapleisti ir moterų. Pradžioje kūrėme ir vyrams drabužius, dabar taip pat norime atnaujinti vyriškų drabužių liniją, tik atsiradus dviems vaikams sunku viską suspėti. Drabužius įsigyti galima mūsų Peepo el. parduotuvėje, arba mugėse, parodose, mados renginiuose. Turiu dirbtuvėles Vilniuje, bet ten daugiau gamybinės patalpos. Žinoma, turiu svajonę atidaryti ir fizinę parduotuvę (šypsosi).
Susiduriate su daug skirtingų mamų. Ko daugiausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį?
Tikrai susiduriu su įvairiais klientais ir tai labai džiugina. Aš drabužius kuriu šiek „crazy” stiliaus, bet mamos vaikams vis dar vengia pirkti tokius drabužius. Džiugu, kad vis daugiau atsiranda mamų, kurioms patinka aprengti vaikus „kitaip”, bet mažiesiems, vis dėlto tėvai labiau linkę pirkti klasikinio stiliaus drabužėlius.
Lietuvoje šiuo metu turite tikrai daug konkurentų. Papaskokite apie savo išskirtinumą, kuo skiriatės nuo kitų.
Taip, Lietuvoje šiuo metu atsirado labai daug siuvančių mamų. Gal ir keistai nuskambės, bet konkurentais nesidomiu, tik pastebiu per renginius, kad mūsų gretos vis pilnėja (šypsosi). Tikrai darosi vis sunkiau kažkuo išsiskirti. Prieš ketverius metus nebuvo dar tokios didžiulės pasiūlos vaikiškų drabužių. Beje, Peepo lapkritį kaip tik švęs ketvirtąjį gimtadienį. Kaip ir minėjau, mėgstu daugiau „crazy” stilių, tinkantį laisvalaikiui, nors mamoms sunku suvokti, kaip mergaitė gali atrodyti su suknele, kaip su „maišu” (šypsosi). Taip pat didelį dėmesį skiriu patogumui bei praktiškumui ir kainai. Peepo, tikrai nerasite labai aukštų kainų, nors Lietuvoje šiuo metu lietuviški gaminiai itin brangūs, mes stengiamės, jog mūsų kuriama gera kokybė ir kaina būtų prieinama visiems.
Pasigirkite savo pasiekimais, pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien.
Jeigu žiūrint iš Peepo pusės, tai galečiau pasigirti, jog Peepo tikrai užaugo, suburė savo klientų ratą, kuris vis didėja ir tikiuosi, kad didės. Bet didžiausias pasiekimas, turbūt, kad per šiuos ketverius metus susipažinau su įvairiais, įdomiais žmonėmis, susiradau daug naujų draugų ir pažįstamų, įgavau daug patirties, sulaukiau daug patarimų.
Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?
Meluočiau, jei sakyčiau, jog tokių minčių nebuvo. Buvo ir, manau, tai yra normalu. Ypač tada, kai būni labai pervargusi. Tačiau pailsi, susidėlioji visas mintis ir eini tolyn. Dažnai savęs paklausiu, o jeigu viską mesčiau, ką aš gyvenime norėčiau daryti? Juk tai, ką darau dabar, man labai patinka.
Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?
Pamenu, kai laukiausi antro vaikelio, iki pat gimdymo praleidau savo visą laiką darbe. Grįžusi iš ligoninės, pabuvau savaitę namuose, vaiką į automobilį ir kartu jau dirbome (šypsosi). Mano antrasis vaikas, galima sakyti užaugo mano darbe (šypsosi). Negalėjau sėdėti namuose. Dabar abu vaikai jau lanko darželį, vakarus stengiamės praleisti kartu su vaikais, o ir savaitgaliai, dažniausiai būna šeimos laikas.
Jeigu atvirai, nesu iš tų mamų, kuri gimus vaikui lygina drabužėlius, paaugus neduoda pieniškų dešrelių ar sūrelių, vakarais neduoda pažaisti telefono, o seka pasakas (šypsosi). Būti mama – man to neužtenka. Supermamytėms galiu atrodyti ta blogoji mama, kuri viską vaikams duoda ir leidžia, bet visada išlieka sveikas protas ir ribos (šypsosi). Beje pasakas vakarais esu sekusi (šypsosi).
Kokia esate mama? Ką mėgstate veikti laisvu laiku be siuvimo kartu su šeima?
Didžiausias mano hobis kelionės, galėčiau keliauti ir keliauti. Tik šiuo metu, keturiese labai dažnai neprikeliausi. Bet jeigu tik vyras gali pabūti su vaikais – aš keliauju, jeigu mano mama gali pabūti su vaikais – keliaujame kartu su vyru, jeigu neišeina be vaikų – keliaujame visa šeima (šypsosi). Gimus vaikams nenustojau dirbti, nenustojau keliauti, tiesa, su vaikais visa tai daryti yra sunkiau, bet su dideliu noru viską įmanona suderinti (šypsosi).
Daugiau infomacijos: http://www.peepo.lt
Sekite Facebook: https://www.facebook.com/peepoinfo/
Žinote daugiau verslių mamų? Rašykite mums info@vaikui.lt