VERSLI MAMA: STILINGAMAMA.LT – NEPAMIRŠKIME IR SAVĘS, DAILŪS IR PATOGŪS RŪBAI NĖŠČIOSIOMS IR ŽINDYVĖMS!
Kiekviena būsima ar žindanti mama, taip pat nori atrodyti stilingai bei jaustis patogiai su specialiai joms pritaikytais drabužiais. Dažnai save apleidžiame ir užmirštame, bet tikrai nereikėtų pamiršti ir savęs! Tęsiant verslių mamų istorijas, Eglė, būtent viena tokių mamų, kuri besilaukdama, o vėliau žindanti savo mažylį ieškojo sau kažko patogaus, kažko gražaus ir stilingo šiam laikotarpiui. Pasiūla buvo tokia maža, o kainos tokios didelės, jog tai ir paskatino sukurti savo e-parduotuvę ir pasiūlyti mamytėms tai, kas jos ieško! Stilingamama.lt projektas už kurio slepiasi dar viena nuostabi versli mamytė.
Ar stilingamama.lt yra jūsų pirmasis verslo projektas?
Taip, pirmasis.
Kas paskatino jus pradėti imtis nuosavo verslo? Kaip gimė ši idėja?
Imtis šio verslo mane paskatino mano vyras ir vaikutis. Kol laukiausi, ieškojau rūbų nėščiosioms. Jų tikrai yra daug, bet man vis kas nors netikdavo, tai stilius ne toks, tai kaina didelė. Bet vis dėlto teko rinktis iš to, kas yra rinkoje. Prieš gimstant vaikučiui, labai daug domėjausi žindymu. Pradžia kaip ir daugumai buvo sunki, bet žingsnis po žingsnio, po truputį, nuėjom su mažyliu, sakyčiau, ilgą žindymo kelią – beveik 22 mėn. Žinoma, tam reikia labai daug kantrybės, žinių ir, aišku, patogių rūbų. Vis ieškodavau rūbų maitinančioms mamoms, bet pasiūla visai manęs nežavėjo. Vyrui tikriausiai pabosdavo mano nuogąstavimai, kodėl niekas nesugalvoja didesnės pasiūlos maitinančioms mamoms, juk jos atlieka tokį didžiulį ir svarbų darbą ir dėl to jos negali gražiai atrodyti? Turi ieškoti visokių suknelių ar palaidinių su giliomis iškirptėmis, bet tokios irgi sukelia riziką, juk mes esam skirtingos ir jautresnei užtenka gauti šiek tiek vėjo, o po to gali išsivystyti uždegimas. Kitos nešioja vyriškus marškinius, bet ar taip turi atrodyti mamos? Kitos net niekur ir neišeina, nes nežino, o kaip reikėtų pažindyti vaiką, juk nepradėsi kilnoti suknelių (jeigu ties krūtine uždaresnė) ar palaidinių prie žmonių. Tad mano vyras pradėjo sakyti, kad imkis ieškoti pati. Ieškokis tiekėjų, klausk kainų, domėkis, gal pavyks rasti kas tau patinka ir norėtum vilkėti, padėk Lietuvos moterims patogiai jaustis tokiu laikotarpiu. Taip ir pradėjau ieškoti.
Kuo užsiėmėte iki tol?
Prieš tai dirbau gamybinėje įmonėje, kurioje teko atlikti įvairius darbus: dirbau administracinį darbą, darbą su personalu, su buhalterine, personalo, gamybos programomis, teko ir vadybinio darbo, pabendrauti su užsienio klientais. Man patikdavo greitai atlikti savo užduotis, todėl tikriausiai dėl to gaudavau jų kuo daugiau.
Papasakokite, nuo ko viskas prasidėjo? Kokie buvo jūsų pirmieji žingsniai verslo labirintuose? Kas buvo sunkiausia?
Viskas prasidėjo nuo tiekėjų paieškos, susirašinėjimo ir derinimo. Susidūriau su tuo, kad daugelis tiekėjų taip pat siūlo daug rūbų nėščiosioms, o žindančioms mamoms daug mažiau. Todėl teko paieškoti, kad rasčiau ką pati norėčiau vilkėti, ką galėčiau pasiūlyti Lietuvos mamoms. Siunčiausi bandomuosius siuntinukus, kad patikrinti prekių kokybę. Susidarius tiekėjų ratą, sunkiausia buvo apsispręsti kokią verslo formą rinktis. Buvo daug klausimų: kaip įsteigti įmonę, kaip su buhalterija ir, žinoma, juk reikia finansavimo.
Papasakokite plačiau apie savo verslą. Iš kur gaunate nėštukėms/maitinančioms mamos drabužius, kur ieškote, iš kur semiatės mados tendencijų?
Rūbus siunčiuosi iš ES šalių. Tiekėjai atsiunčia savo naujų kolekcijų nuotraukas, o mano akys visad krypsta į žindančioms skirtus rūbus, nes būtent jų labiausiai ir trūksta. Pasirinkimo nėra labai daug, tad turint daugiau laiko, ieškau vis kažko naujo, kas ne tik patrauktų akį, bet ir būtų patogu vilkėti ir naudoti. Mados tendencijas diktuoja tiekėjai. Jie sukuria kolekcijas, o aš renkuosi kas man patinka, kas man atrodo patogu.
Kur galima jūsų prekiaujamus drabužius apžiūrėti ir juos įsigyti?
Rūbus galima apžiūrėti ir įsigyti internetinėje parduotuvėje stiligamama.lt. Taip pat yra Facebook paskyra, kurią galima rasti įvedus į paiešką raktinius žodžius „Stilinga mama“ ar paspaudus ant šios nuorodos Facebook/stilingamama. Tapus draugais, galima matyti įvairias naujienas. Ateityje planuojama skelbti įvairius konkursus.
Kuo išskirtiniai jūsų siūlomi drabužiai nėščiosioms/žindyvėms nuo kitų e-parduotuvių? Gal pasižymite išskirtinėmis pristatymo sąlygomis/nuolaidomis/kainomis? Įvardinkite tai.
Vienas iš skirtumų yra tas, kad daugiau dėmesio skiriu ne nėštumui, o žindymui pritaikytiems rūbams. Todėl siekiu kuo didesnės pasiūlos šitoje srityje. Gaudama drabužius, kiekvieną atskirai išpakuoju, išmatuoju ir paskelbiu matmenis, kad mamos galėtų kuo tiksliau pasirinkti sau tinkamą rūbą. Tad kiekvienas rūbas būna apglostytas ir apžiūrėtas.
Kitas skirtumas ir taip pat man labai svarbus tikslas yra pasiūlyti mamoms rūbus kuo mažesnėmis kainomis. Ieškodama tiekėjų, radau keletą, kurių rūbai jau yra parduodami Lietuvoje. Pamačius kokius antkainius užsideda kitos el. parduotuvės, vos šoko negavau. Žinoma, specializuoti rūbai būna brangesni, bet kad tiek… Todėl užsibrėžiau įeiti į rinką su kuo mažesnėmis kainomis. Dažnai girdėdavau kitų moterų pokalbiuose, kad kam pirkti tokius spec. rūbus ir mokėti tokius pinigus, kai jų reikia tik keliems mėnesiams. Bet juk pirkdamos kokią nors palaidinę kartais sumokame tikrai nemažai, o ją vilkime kiek kartų? Apsivelkame vienoje, antroje šventėje, na dar trečioje ir jau daug kas jus matę su šia palaidine, tai dedate į spintą ir ieškote kitos. O specialiai nėščioms ir žindančioms skirtus rūbus jus nešiosite kasdien ir keletą mėnesių ar net daugiau nei metus laiko. O jeigu dar juos įsigytumėte už panašiai tokią pačią kainą, kaip, kad pirkdamos įprastai sau rūbus? Ir nereikėtų nešioti vyro rūbų, ieškoti kažko tinkamo, bet pasenusio ir panešioto dėvėtų rūbų parduotuvėse ar išvis sėdėti su chalatu namie. Tad kuo mažesnė kaina yra mano siekiamybė.
Dar vienas, taip pat labai svarbus skirtumas nuo kitų el. parduotuvių yra tai, kad aš pati labai domiuosi žindymu ir noriu prisidėti prie žindymo statistikos gerinimo. Tokiu tikslu pati verčiu mokslinius ar žindymo specialistų parašytus straipsnius, susijusius su žindymu ir skelbiu internetinėje svetainėje http://stilingamama.lt, Facebook paskyroje. Esu prisijungusi prie daug grupių Facebook‘e reklamos tikslais ir matau, kad vidutiniškai mamos žinda 3-6 mėn. O juk galėtų žymiai ilgiau. PSO rekomenduoja vaikus žindyti iki 2 metų, geriausiai iki tol, kol vaikas pats atsisako, o ne mama atjunko. Bet mūsų mamos tiki begalybe įvairiausių mitų, klauso savo močiučių, mamų, kurios pačios žindė tik porą mėnesių, ir po to konstatuoja faktą, kad pasibaigė ar perdegė pienas. Jei vaikas verkia, tai pirmas dalykas, kuriuo įtiki yra, kad trūksta pieno ir vaikas alkanas. O juk kūdikiai verkia nuo begalės dalykų, iš kurių alkis dažniausiai yra ne pagrindinis dalykas. Mamos pienas yra svarbus ne tik iki metų, bet po metų jis taip pat yra labai vertingas savo sudėtimi. Matau, kad mamos dažnai klysta tikėdamos tais pasenusiais mitais ir suprantu, jog idealių nėra, visos mes klystame ir darome klaidų. Bet jeigu savo verstais straipsniais sukeliu bent mažiausią abejonę mitais, tai jau yra šis tas. Galbūt mama, perskaičius kelis straipsnius, apsispręs kitą savo mažylį žindyti ilgiau, o gal patars žindančiai draugei paskaityti straipsnį. Mūsų šeimos gydytojai yra tie, kurie turėtų padėti mamoms žindymo klausimais, bet dažniausiai jų patarimai visiškai neturi nieko bendro su žindymu. Jie nėra žindymo specialistai. Todėl noriu skleisti pagrįstas mokslininkų, žindymo specialistų žinias. Beje, straipsnių kol kas yra labai nedaug, nes namuose turiu 2 m. padaužą, kuriam reikia labai daug dėmesio, o dar laukiam ir antrosios atžalos, tad straipsniukai pildosi po truputį.
Kalbant apie pristatymo sąlygas, tai galiu pagirti Lietuvos paštą. Jis labai gerai dirba, klientės rūbus dažniausiai gauna sekančią dieną, o tai yra labai greitai.
Ar buvo sudėtinga ryžtis ir pradėti nuosavą kurti verslą? Kas jus paskatino žengti pirmąjį žingsnį?
Ir sunku, ir lengva. Idėją turėjau, tiekėjus radau. Tik labai daug laiko užtruko informacijos susirinkimas įmonės steigimo klausimais, sprendžiant kas mano atveju būtų geriausia. Kol kas buhalteriją taip pat tvarkau pati, nes turiu pakankamai buhalterinių žinių. Ryžtis verslui taip pat stabdė finansinės galimybės. Bet, kaip minėjau, vyras buvo tas, kuris visad manimi tikėjo ir stumtelėjo mane į visą tą nežinomybę.
Pasigirkite savo pasiekimais! Pavyzdžiui nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien?
Šis verslo projektas veikia dar tik pirmi metai, tad girtis dar labai anksti, o ir nemėgstu to daryti (šypsosi). Galiu tik pasidžiaugti savo internetine parduotuve, kuri buvo kurta pagal mano norus ir pageidavimus. Tikiuosi programuotojas nepražilo (šypsosi). Džiaugiuosi po truputį didėjančia rūbų pasiūla, straipsnių kiekiu, greitu pristatymu, naujomis klientėmis. Džiaugiuosi gaudama labai gerą grįžtamąjį ryšį iš klienčių, jų atsiliepimai glosto širdį! Siųsdama kiekvieną drabužį vis tikiuosi, kad jis tiks ir patiks, nes noriu, kad kiekviena mama gautų tik teigiamas emocijas. Juk šiuo laikotarpiu mamos yra daug jautresnės.
Kaip manote, ar tai, kad esate moteris ir mama jums yra tik privalumas ar trukdis?
Matau tik privalumus. Prieš pasirinkdama drabužius iš tiekėjų, jau žinau kurie gali būti patogūs nėščioms ir žindančioms, o kurie gali šiek tiek kliudyti. Tarkim niekada nesiūlau naktinių su sagutėmis, juk naktį žindant kūdikį nepatogu segioti tas sagutes. Kai kūdikis dar labai mažas, jį gali tekti žindyti labai dažnai, tad rūbas turi būti pritaikytas taip, kad mamai būtų nesunku greitai pažindyti kūdikį. Todėl dažnai prekiauju rūbais, kuriuose yra įsiūti užtrauktukai ar tiesiog reikėtų patraukti medžiagos dalį. To nepatyręs, nežinosi. Joks vyras apie tai neturi supratimo.
Kas jums asmeniškai buvo sunkiausia ir sudėtingiausia pradedant kurti savo verslą?
Sunkiausia, tikriausiai, patikėti savimi ir ryžtis. Kai patiki, jog tu gali, tada viskas pradeda judėti. Šiame versle taip pat sunku yra pasiekti tikslinę rinką ir ji nuolat kintanti. Negali turėti ilgalaikių nuolatinių klienčių, kadangi mamos keičiasi. Jas reikia atrasti vis iš naujo. Verslo pradžia visada yra sudėtinga, nes vienam pačiam reikia žinoti ir daryti daug dalykų: ieškoti klientų, tvarkyti apskaitą, bendrauti su mokesčių inspekcija, žinoti įstatymus, turėti finansavimą, domėtis kur reklamuoti savo verslą, kaip pasiekti klientes, kaip save parodyti.
Greičiausiai jums, kaip ir kiekvienai pradedančiajai daryti kažką savo kilo daugybė klausimų. Kas jus konsultavo verslo steigimo klausimais? Kur patartumėte informacijos ieškoti kitoms verslioms mamoms?
Nežinau iš kur, bet nuo pat mažens pas mane buvo labai didelis žingeidumas. Visą informaciją susiradau pati. Dabar internete tiek daug visko. Tik reikia turėti laiko, ieškoti, gilintis. Žinoma galima konsultuotis su mokesčių inspekcija, verslo informacijos centrais, bet internete taip pat labai daug informacijos, tad viskas yra prieinama.
Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? Kokia jūsų nuomonė?
Manau, kad tikrai galima ir kiek daug Lietuvoje tokių. Tik reikia tam turėti daug laiko ir dėti dideles pastangas. Nieko nedarant, sėkmė neatkeliaus. Sėkmę reikia užsidirbti.
Kaip jums sekasi atrasti aukso viduriuką ir rasti laiko darbui bei šeimai? Ar niekas dėl to nelieka nuskriaustas?
Manau, tas aukso viduriukas būna tada, kai pati mama jaučiasi gerai. Man visada pirmoje vietoje yra šeima. Tad pradėjus verslą ir gimus sūnui, verslui tekdavo tik trupiniai. Dabar, kai mano dvimetis pradėjo lankyti pusdienio darželį, turiu daugiau laiko verslui. O ir tėčiui labai gerai sekasi su sūnumi, tad esant skubesniam reikalui, galiu jį sutvarkyti. Po naujų metų laukiame gimsiančios sesutės. Bus daugiau reikalų (šypsosi). Bet kol kas sekasi atsirinkti kas skubu, o kas gali palaukti ir kada galėsiu atlikti darbus. Mėgstu viską atlikti greitai, kad turėčiau kuo daugiau laiko šeimai. Klienčių taip pat nepalieku be atsakymų. Tad jei kas ir nukenčia, tai tik ne žmonės. Galbūt mažiau laiko skirsiu reklamai ar straipsnių vertimams, bet šeimai ir klientėms laiko pakanka.
Savo veikloje susiduriate su daugybe būsimų mamų. Ko dažniausiai vis dėlto jos ieško sau? Į ką atkreipia dėmesį?
Dažniausiai jos ieško kuo mažesnės kainos ir, kad už tą kainą galima būtų įsigyti gan padorų kokybišką rūbą. Tokie specializuoti rūbai ES šalyse yra gaminami kokybiški, nes turi atitikti tam tikrus standartus. Didžiausia dalimi jie yra gaminami iš medvilnės, kad nealergizuotų ne tik mamų, bet ir kūdikių, kad leistų odai kvėpuoti.
Kaip pačią idėją kurti savo verslą priėmė jūsų šeima, draugai?
Buvo tik teigiami atsiliepimai, netgi kiti šeimos nariai taip pat pradėjo svarstyti, ko gi ir jie galėtų imtis (šypsosi). Tik iš pat pradžių nelabai kam ir sakėme, kad bandome tokį projektą. Nesinori visko pasakoti, kai dar neturi ko parodyti. Kai jau buvo sukurta elektroninė parduotuvė, tada pradėjau sakyti, kad bandome šią sritį. Kol kas niekur neskubame, judame mažais žingsneliai į priekį.
Kokie jūsų ateities planai?
Turiu labai didelių svajonių ir planų, ką ir kaip norėčiau įgyvendinti. Jas pasipasakoju kol kas tik vyrui. Nesinori skleisti savo idėjų, kurios dar tik bus įgyvendinamos ateityje. Kai jos bus įgyvendintos, tada ir pasidžiaugsime su visais.
Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms? Ar greičiau būtumėte ta, kuri skatina, ar ta, kuri bando atkalbėti?
Aš už skatinimą. Pastebėjau tendenciją, kad daugėja verslių mamų ir tai yra labai puiku. Kam tai tik hobis, o kam pagrindinis pajamų šaltinis. Mamoms, galvojančioms apie nuosavą verslą, palinkėčiau būti žingeidžioms, kuo daugiau domėkitės verslo aplinka, kurioje norite būti ir turėkite savo verslo išskirtinumą.
Daugiau info: http://stilingamama.lt/
Facebook: https://www.facebook.com/MB-Stilinga-mama-1398544350366242/?fref=ts