VERSLI MAMA: PONIA VIRVĖ

Motinystė yra ne tik pats gražiausias kartu praleistas laikas su savo vaikučiu, matant, jo pirmąją šypseną, apsivertimą, kelionę pasileidus keturiomis, žengiant žingsnelius, tariant žodį. Neretai motinystė įkvepia mamas siekti savo tikslų, seniai užmirštų ir neįgyvendintų svajonių, ryžtis tam, apie ką kartais nedrąsiai pagalvodavai. Didžiuojamės jumis, nuostabios, veiklios, darbščios mamos! Norime jums pristatyti dar vieną tokią pat kaip jūs, šaunią mamą, kurią motinystė įkvėpė pradėti savo verslą. Ji, kitaip žinoma kaip, Ponia Virvė, sutiko savo mintimis, verslo pradžios patirtimi ir savo sėkmės istorija pasidalinti su jumis! 

Kas paskatino Jus imtis nuosavo verslo?

Vaikystėje svajojau ne tik būti aktore, bet ir turėti savo įmonę, būti direktore (šypsosi). O jeigu rimčiau, tai didžiausia paskata – savirealizacija ir noras sukurti bei daryti kažką, kas būtų reikalinga ir naudinga žmonėms. Kad tai bus rankdarbiai – niekada nebūčiau tuo patikėjusi!

6Papasakokite plačiau apie savo verslą. Kaip kilo idėja, ką gaminate, iš kur semiatės įkvėpimo?

Gaminu rankdarbius iš virvės. Visiškai netikėtai atradau save nerdama žaislų krepšius vaikui. Kaip kilo idėja? Ogi paprastai. Ieškojau sūnui gražaus, ryškaus, talpaus ir kitokio nei visi žaislų krepšio ar dėžės. Ieškojau tokios, kuri puoštų namus, būtų žaisminga, talpi ir saugi vaikui. Neradau. Sukūriau. Ir jau tik po to internete radau kažką panašaus: daiktakrepšius, daiktų saugotojus, kurių neaptikau ieškodama žaislų krepšio. Matyt viskam yra sava priežastis. Šiai dienai labai džiaugiuosi, kad tada jų neradau, nes būčiau nusipirkusi ir nepabandžiusi savo sūnui nunerti jo pati.

Tad internetu užsisakiau 4 rites virvės, vąšelį. Pardavėjui pasakiau, ką noriu daryti, kokių matmenų ir prašiau pagalbos išsirenkant virves, pritaikant vąšelį, nes nieko apie tai nežinojau. Dar vyras pajuokavo, kad išlaidauju ir nemoku nerti. Tada sudvejojau, kad tikrai, juk paskutinį kartą nėriau mokykloje per darbų pamokas! Bet nerti man labai patikdavo! Mano rankdarbiai visada būdavo pavyzdiniai. Padrąsinau save ir dvejonės baigėsi gavus siuntinį (šypsosi). Nunėriau vieną, tada antrą žaislų krepšį sūnui. Pamačiau, kad jam labai patinka. Nusprendžiau Facebook’o draugams parodyti, ką galima padaryti rankomis iš virvės ir taip prasidėjo užsakymai. Supratusi, kad žmonėms reikia tokių gaminių, kibau į dabus. Norėjau, kad gaminiai turėtų vardą, tad sugalvojau prekės ženklą Ponia Virvė ir jį įregistravau.

Rankdarbiams mane įkvėpia sūnus. Jis visada labai džiaugiasi spalvotomis virvėmis. Klientai ir jų lūkesčiai – mano varomoji jėga. Taip pat – konkurencija. Šioje srityje labai didelė konkurencija, bet man visada patiko aplenkti kitus ir būti pirmai. Iki šiol tai man puikiai sekėsi. Noriu, kad ir su rankdarbiais pasisektų. Mano gaminiai jau įsikūrę ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos, Norvegijos, Tenerifės gyventojų namuose.

Papasakokite visą pardavimo procesą nuo užsakymo gavimo, apmokėjimo iki rankdarbio atidavimo.

Facebook‘e turiu sukūrusį puslapį Ponia Virvė, tad užsakymus gaunu ten. Su klientu suderiname pageidaujamo rankdarbio matmenis, virvės spalvą ir storį, pagaminimo terminą. Išrašau sąskaitą. Kliento prašau iš anksto sumokėti 50 % gaminio kainos per e.bankininkystę. Rankdarbio gaminimo eigoje kai ką derinu su klientu. Kartais matau, kad vienaip ar kitaip būtų geriau, gražiau, tada atsiklausiu ir kliento nuomonės. Man labai svarbu kokybė ir gaminiu patenkintas klientas. Nenoriu, kad rankdarbis būtų nuperkamas ir nenaudojamas. Kai pagaminu, klientas likusią dalį sumoka bankiniu pavedimu arba grynais, jei atvyksta atsiimti gaminio pats. Kitu atveju gaminį siunčiu klientui patogiu būdu.

5Kokiu būdu reklamuojatės, kur galima pamatyti daugiau Jūsų darbų? Kodėl pasirinkote būtent šiuos šaltinius, būdus?

Pagrindinė reklama – Facebook‘e puslapyje Ponia Virvė ir reklama „iš lūpų į lūpas“. Vienam klientui pagaminu rankdarbį, o jis grįžta su savo draugais ar pažįstamais. Tada jaučiuosi įvertinta ir būna labai gera (šypsosi). Šiai dienai šie du reklamos šaltiniai atneša man užtektinai darbo. Kiekvieną savaitę pagaminu kažką naujo. Per dieną šiam hobiui turiu tik 2-3 valandas, kol sūnus miega pietų miegą. Nuo rugsėjo mėnesio išleisiu sūnų į darželį ir galėsiu kibti į darbus „pilnu pajėgumu“. Artimiausiose ateityje sukursiu internetinį puslapį, kuris bus pasiekiamas ne tik Facebook‘o vartotojams.

Kokią esate įregistravę verslo formą? Kas paskatino pasirinkti būtent šią rūšį?

Dirbu pagal verslo liudijimą. Mokesčiai mažesni. Galima pasirinkti tam tikras dienas, kuriomis vykdysiu veiklą. Iš anksto susimoku mokesčius VMI už šias dienas ir ramu. Be to, kol esu vaiko priežiūros atostogose, nereikia mokėti mokesčių Sodrai. Šiai dienai ši verslo rūšis mano situacijoje tinka labiausiai.

Kuo užsiėmėte iki tol? Ar rankdarbiai buvo Jūsų mėgstamas hobi ir iki nėštumo?

Iki tol dirbau pagal individualią veiklą ir ėjau į samdomą darbą. Vienu metu dirbau per du darbus. Ir šiandien užsiimu personalo ilgo ir laikino saugojimo dokumentų tvarkymu, konsultuoju įmones dokumentų rengimo, dokumentacijos planų bei naikinimo aktų sudarymo klausimais ir kt. Samdomas darbas buvo susijęs su personalo paieška ir atranka. Man patinka bendrauti su žmonėmis, man gana greitai pavyksta juos suprasti, perprasti.

Niekada nebūčiau pagalvojusi, kad galiu dirbti ir uždirbti kurdama kažką rankomis. Visada gerbiau žmones, kurie yra nagingi. Labai džiaugiuosi, kad ir aš esu tarp jų. Laikas, auginant vaiką, padėjo man atrasti save, įsiklausyti į savo poreikius ir kovoti dėl savirealizacijos.

14528419_1776154162596650_1969878559_n

Ar hobi pavirtus darbu vis dar mielai, su užsidegimu įgyvendinate visus užsakymus? Juk pasigaminti kažką sau yra viena, o daryti tai kasdien…

Taip! Jeigu neturiu jėgų ar nuotaikos – neneriu. Manau, kad visos emocijos persiduoda. O perduoti žmonėms noriu tik teigiamas emocijas. Kartais per dieną iš viso neneriu – ilsinu rankas, nes jas nuo virvės skauda.

Kaip verslo projektą priėmė Jūsų šeima, draugai?

Su šypsena (juokiasi). Daugeliui keistai skambėjo žodis „virvė“ ir dar keisčiau, kad galima iš jos kažką pagaminti. Kitiems pasirodė per didelė konkurencija. O aš įžvelgiau tame galimybes. Esu įsitikinusi, kad kiekviena prekė turi savo pirkėją.

Kas, turint nuosavą verslą, Jums atrodo sunkiausia?

Sunkus klausimas… Galbūt sunkiausia tai, kad trūksta laiko. Turiu tiek daug idėjų, ir tiek mažai laiko.

3Kiek laiko maždaug užtrunka pagaminti vieną gaminį?

Viskas priklauso nuo gaminio. Rankinę pagaminu per 3-5 valandas, o pieštukinę, kuri yra tikrai maža, gaminu beveik 2 valandas. Taip yra todėl, kad smulkų gaminį sunku sutvarkyti, sunkiau prie jo prieiti. Man svarbu, kad gaminio vidinė pusė būtų tokia pat tvarkinga kaip ir išorinė. Vieną didelį žaislų krepšį nuneriu kažkur per 8-10 valandų, o jeigu reikia išnerti kokį paveiksliuką, trunku ir apie 30 valandų. Paveikslėliui reikia pasidaryti schemą, o nėrimo eigoje schemą visada reikia koreguoti, nes stora virvė slenkasi, vaizdas kraiposi. Kol kas gaminio kainą skaičiuoju tik pagal savikainą. Man tai – hobis, laisvalaikis, ir laiko kainos įvertinti nemoku (šypsosi).

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinami rankų darbo daiktai?

Manau, kad taip. Tai rodo didžiulė rankdarbių paklausa. Ypač didesniuose miestuose, kur labiau norisi natūralumo, gamtos. Manau, kad rankdarbiai padeda žmogui priartėti prie natūralumo. Tie žmonės, kurie gamina rankdarbius, ypatingai juos vertina.

Ar šalia nuosavo verslo dirbate ir samdomą darbą?

Iki nėštumo pabaigos dirbau samdomą darbą ir tuo pačiu turėjau individualią veiklą. Pasibaigus vaiko priežiūros atostogoms į samdomą darbą grįžti neplanuoju.

Kokie Jūsų ateities planai?

Labai noriu, kad Ponia Virvė išsiplėstų. Idealiu atveju norėčiau sukurti kūrybines dirbtuves su bendraminčių komanda.

Kokį patarimą norėtumėte duoti visoms naujai pradedančioms verslioms mamoms?

Drąsiau, mamos! Viskas įmanoma, kai yra noro. Pačioje pradžioje gal ne viskas vyks pagal planą, gal ne visada išeis suplanuoti savo laiką. Vietoj laivos minutės, skirtos planavimui, kibkit į darbus ir judėkit pirmyn, pirmyn… Nebijokit svajoti ir bandyti, atrasti, daryti. Svajonės pildosi! Žmogus pats sau yra laimės kalvis!

Jeigu motinystė ir jus įkvėpė nuosavam verslui bei norite pasidalinti savo sėkmės istorija, kviečiame susisiekti el.paštu info@vaikui.lt. Su nekantrumu laukiame! 

10 9 8 4 1 7

RAŠYTI KOMENTARĄ