Carlos González. Mano vaikas nieko nevalgo!

Leidykla „Briedis“ skaitytojams pristato naują knygų seriją „Pabučiuok mane“, kurioje – praktiniai patarimai tėvams apie vaikų auginimą ir auklėjimą. Pirmoji šios serijos knyga – pediatro Carloso Gonzálezo bestseleris „Mano vaikas nieko nevalgo!“.

C. Gonzálezas – gydytojas, raginantis tėvus laužyti stereotipus. Jis tikina, kad negalima auginant ir auklėjant vaikus aklai vadovautis viena kitai prieštaraujančiomis specialistų nuomonėmis. Svarbiausia kliautis intuicija ir auginti juos su meile, pagarba ir suteikiant kuo daugiau laisvės.

Gydytojas yra trijų vaikų tėtis, todėl jo knygos paremtos ne tik medicinos praktika, bet ir asmenine patirtimi.

Mano_vaikas_nieko_nevalgo_isklotine.cdrPirmoje serijos „Pabučiuok mane“ knygoje C. Gonzálezas tvirtina, kad daugelis tėvų jaudinasi, jog jų vaikai valgo per mažai. Ir visai be reikalo, nes kiekvienas vaikas pats žino, kiek maisto jam reikia. Nustokime maitindami savo mažuosius žaisti „lėktuvėlius“, slėpti mėsos ar daržovių gabalėlius košėje. Autorius sako, kad niekada negalima versti vaiko suvalgyti daugiau, nei jis nori – jokiomis priemonėmis, jokiomis aplinkybėmis ir dėl jokių priežasčių! Tėvai turėtų tik pasiūlyti įvairaus sveiko maisto, nes verčiant valgyti dažniausiai viskas baigiasi ašaromis, taip formuojami blogi mitybos įpročiai, galintys turėti neigiamų padarinių ateityje.

Knygoje autorius pateikia jam siųstus mamų, skatinančių savo vaikus valgyti daugiau, pasakojimus. Jais remdamasis C. Gonzálezas atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus: kodėl mano vaikas nevalgo? Kiek jis turėtų suvalgyti? Ar reikalingas žindymo režimas? Kada kūdikiui pasiūlyti kieto maisto? Kodėl nereikėtų aklai pasitikėti augimo grafikais? Iš kur atsiranda valgymo baimės ir kaip jų išvengti?

Kiekvieną, atsivertusį šią knygą, C. Gonzálezas privers susimąstyti ir pažvelgti vaiko akimis – o jei mums kas nors lieptų suvalgyti visą porciją iki paskutinio kąsnelio? Kaip jaustumėmės, jei kas nors verstų valgyti patiekalus, kurių nemėgstame?

Vertėja Ema Bernotaitė. – Vilnius: Briedis. – 256 p.

RAŠYTI KOMENTARĄ