VERSLI MAMA: DVIEJŲ MAMŲ SUKURTOS SUKNELĖS ŽINDYVĖMS „CANYWHERE”
Šią savaitę mūsų verslių mamų rubrikos svečiuose – dvi mamos, draugės Deimantė ir Simona. Jau studijų laikais, moterys rašė bendrą verslo planą. Tačiau tik gimus vaikams ir atradus nišą ko Lietuvoje tikrai trūksta, ėmėsi realių veiksmų. Kuri žindanti mama nenori patogiai pamaitinti savo mažylį ir tuo pačiu vilkėti nuostabią suknelę? O ar tokių suknelių apskritai yra…? Šiandien galime sakyti – taip! Tad kviečiame susipažinti su prekės ženklu ir jo istorija „Canywhere”.
Pradėkime viską nuo pradžių, kokia veikla užsiėmėte iki vaikų gimimo?
Simona: Iki vaikučio gimimo dirbau drabužių pardavimo srityje – stiliste, vėliau nusprendžiau išbandyti kitą sritį – tai administracinis darbas.
Deimantė: Aš jau daug metų dirbu rinkodaros ir komunikacijos srityje. Todėl ir pagalvojome, kad iš mūsų gausis gera komanda, sujungus abiejų turimas žinias ir patirtį.
Kas paskatino jus pradėti imtis nuosavo verslo? Kaip gimė ši idėja siūti mamoms/žindyvėms skirtas sukneles?
Simona: Užsiimti papildoma veikla, siūti, megzti ar kurti norėjau jau seniai, daug galvojau, svarsčiau, tik pritrūkdavo ryžto, pasiteisindavau, kad nėra laiko, finansų, neatrandu savęs ką galėčiau veikti ir kiti pasiteisinimai. Bet dabar suprantu, reikia imti ir daryti, savo svajonės turi siekti pati.
Pagimdžius antrąją dukrytę gražų pavasarį, nuo pat pirmųjų savaičių, norėjau eiti į lauką, mėgautis saule, šiluma, tačiau susidūriau su problema – ką apsirengti, kad prabudus mažylei tiesiog galėčiau ją paimti ir pamaitinti – patogiai, estetiškai.
Pradėjau domėtis kur galėčiau įsigyti drabužių pritaikytų žindančioms mamoms ir susidūriau su labai maža pasiūla bei netinkamais modeliais. Norėjosi kažko dailaus, stilingo, patogaus. Kaip šiandien pamenu savo žodžius –“ viskas, kursiu drabužius pritaikytus žindančioms”.
Deimantė: Aš savo sūnelį pagimdžiau žiemą, tad su apranga buvo dar problematiškiau. Ką apsirengti, kad nebūtų šalta ir tuo pačiu būtų patogu bet kada pamaitinti. Ne viena mama, manau, susidūrė su problema, kai mažylis verkia prašydamas pienelio, o tu tuo tarpu kuitiesi bandydama atsisegti paltą ir pasikelti kelis drabužių sluoksnius. Dar sudėtingiau, jei nori kur nors pasipuošti – juk gražią suknelę užsidėjus pažindyti kūdikį – didelis iššūkis. Tad ir aš vyrui ne kartą sakiau – juk tokia niša, toks trūkumas, reikia imtis drabužių žindančioms kūrimo.
Ir su Simona dažnai ta tema pakalbėdavome, kad trūksta tų drabužių, kad reiktų kurt pačioms, nes abi tą trūkumą pastebėjome. Bet kelis mėnesius tai ir pasibaigdavo kalbomis „Reikia, tikrai reikia“…
Papasakokite, nuo ko viskas prasidėjo? Kokie buvo jūsų pirmieji žingsniai siuvimo labirintuose? Kas buvo sunkiausia?
Kaip dabar pamename, lygiai pusę metų atgal, paskutinę vasaros dieną, besimėgaudamos grynu oru, pradėjome kalbėtis apie vaikų kambarius. Kokia didelė jų paklausa ir juokavome, kad reikėtų ir mums tokį sukurti, juk vis ieškom kur save realizuoti. Ir pradžioje buvome tikrai užsidegusios šia idėja. Tačiau rimtai viską apsvarsčiusios ir apskaičiavusios, supratome, jog tai – ne mums. Tada ir pradėjome kalbėti – gal jau laikas tikrai įgyvendinti drabužių žindančioms kūrimo idėją. Ir pradėjome dėliotis, skaičiuoti, svarstyti.
Pradžioje viskas atrodė šiek tiek paprasčiau – čia užsakysim medžiagų, pačios nusipiešime modelius, čia paprašysim, kad pasiūtų ir viskas greitai gausis. Tačiau realybė – žymiai sudėtingesnė. Reikia daug investuoti, išbandyti kol atrandi tinkamą audinį, tinkamą spalvą, tekstūrą. Tinkamą, patogų modelį.
Pačios pasvarstėme kokių suknelių norėtume ir nusprendėme pirmuosius modelius sukurti būtent tokius – kokių norėtume pačios. Tačiau tik pasiuvus supranti, kad reikia gilesnio skeltuko, kad būtų patogu eiti; gilesnės kišenės, ilgesnio įsiuvo, platesnio kaklo ir t.t. Tad kiekvienas modelis buvo labai daug kartų koreguotas ir „išieškotas”.
Būna pasiuva, užsidedam, panešiojam ir sakom – ne, šis audinys netinka, išsitampė, kitas – susipumpuravo po pirmo skalbimo. Tada įsėdi į automobilį ir supranti, kad nepatogu vairuoti – per ankšta, reikia kažką keisti. Taip va ir turim pilnas spintas panašių suknelių, kol galiausiai atradom tuos aukso viduriukus – patogias, ergonomiškas, gražias, kokybiškas. Kuriam kaip sau, pačios išbandom, tad galim drąsiai kitoms parduoti, nebijodamos, kad nepatiks, ar suabejos kokybe.
Čia tikriausiai ir buvo sunkiausia – atrasti tinkamas medžiagas, siuvėjas, modelius, tiekėjus. Viskas bandymo būdu. Todėl ilgai užtrunka laike, reikalauja daug investicijų. Tačiau galiausiai rezultatas džiugina.
Kaip sukūrėte pirmuosius suknelių modelius? Iš kur sėmėtes idėjų?
Pirmieji mūsų modeliai gimė mūsų galvoje. Kalbėjomės abi kokios suknelės dabar ieškotume parduotuvėje, kokia būtų graži, patogi. Taip ir kūrėme, apsvarstydamos ilgius, detales, ką norėtume užmaskuoti, ką išryškinti.
Kuo išskirtinės jūsų žindymui pritaikytos suknelės? Papasakokite kuo skiriatės nuo konkurentų?
Iškirtinės savo patogumu. Užtrauktukas atsisega lengvai, neapnuoginant kitų kūno vietų, taip, kad subtiliai ir patogiai mamos bet kur galėtų pamaitinti savo mažylį. Ne veltui mūsų pavadinimas ir slepia pagrindinį privalumą – „galiu visur“. (angl. „Can anywhere“).
Žiemos modeliai pasiūti iš aukštos kokybės, minkšto neopreno, kuris puikiai sulaiko šilumą. Tad mamai nereikia dėtis kelių sluoksnių drabužių, užtenka patogios suknelės. Todėl bet kada ir bet kur, mažyliui pasiprašius pienelio, galima patogiai ir subtiliai jį pamaitinti. Negalvojant apie tai kur pasislėpti ar kuo prisidengti. Krūtinė apnuoginama būtent tiek, kad būtų patogu maitinti, bet krūtis nebūtų pilnai atidengta. Tai labai svarbu ir dėl peršalimo prevencijos. Juk maitinant krūtis reikia labai saugoti nuo šalčio.
Kitas mūsų privalumas – moteriški modeliai. Rinkoje yra suknelių, pritaikytų žindymui, tačiau, kaip mes juokaujame – visą nėštumą pranešiojus „palapinės“ tipo drabužius, taip norisi vėl pasijusti moterimi ir apsirengti kažką labiau priglundančio.
Išgirdome atsiliepimų, kad gerai jums, kai jūs tokios lieknos, rengtis priglundančias sukneles, o ką daryti toms, pas kurias riebaliukų užsiliko. Norime nuraminti – jų dar likę ir pas mus, tačiau stangri medžiaga tuos nereikalingus iškilumus taip gerai maskuoja, kad visos gali drąsiai rinktis tokius modelius ir atrodyti gražiai ir moteriškai.
O užtrauktukai paslėpti taip, kad nekrenta į akis, todėl net ir baigus žindyti, suknelę galima toliau drąsiai nešioti.
Kaip manote, ar tai, kad esate moterys ir mamos jums yra tik privalumas ar trukdis šiame versle?
Simona: Jei nebūčiau mama, nežindyčiau mažylės, nebūtų poreikio tokiems rūbams, nebūtų gimusi ši idėja – taigi tai tik privalumas!
Deimantė: Galbūt kitoje verslo srityje visa tai nebūtų privalumas, tačiau būnant žindančia mama kurti kitoms žindančioms mamoms – didžiausias privalumas. Kuriame kaip sau, suprasdamos savo klienčių poreikius, todėl manau galime juos idealiai patenkinti.
Kaip pačią idėją kurti savo verslą priėmė jūsų šeima, draugai?
Deimantė: Tiek mano vyras, tiek visi artimieji labai skatina ir palaiko. Mato kiek mes įdedame pastangų ir visada kartu džiaugiasi rezultatais. Paskatina ir dar kitiems parekomenduoja. Be artimiausių palaikymo būtų itin sunku. Nes abi ant rankų turime kūdikius.
Simona: Šeima labai palaikė ir palaiko iki šiol, ačiū jai už tai!
Esate dviese, kaip esate pasiskirsčiusios darbais? Ar nekyla konfliktų tarpusavyje? Ar nebijote, jog kuriant kažką bendro gali nukentėti jūsų draugystė?
Esame pasiskirsčiusios darbus, bet daug darome ir kartu. Pvz.: marketinginiai sprendimai priklauso Deimantei, administraciniai – Simonai. Tačiau visada pasitariame tarpusavyje.
Kadangi pažystame viena kitą nuo studijų laikų, esame laiko patikrintos draugės, žinome kur ir kada reikia išklausyti, nusileisti, patylėti, viena kitą paskatinti ir palaikyti. Sutapimas, tačiau prieš dešimt metų, kartu rašėme kursinį darbą, tai buvo verslo plano paruošimas. Tuomet viskas praėjo labai sklandžiai, jau tada puikiai pasiskirstėme darbus ir kursinis buvo įvertintas aukščiausiu balu ir pagyromis. Juokavome, kad galėtume kartu kurti verslą, nes taip gerai sekėsi bendradarbiauti. Ir dabar viskas vyksta sklandžiai, nuoširdžiai, jei kažkokių neaiškumu iškyla – visada stengiamės atvirai pasikalbėti. Tikriausiai tai ir yra geriausia pykčių prevencija.
Kokie jūsų ateities planai?
Abi esame labai kūrybiškos asmenybės, turime labai daug idėjų. Tad pažadame, kad pasiūlysime daug naujovių, kurių iki šiol trūko besilaukiančioms ir žindančioms mamoms.
Na ir pabaigai, ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms?
Simona: Pasitikėkite savimi, savo idėjomis, nebijokite bandyti, o laiko tam visada atsiras!
Deimantė: Svajonės nevirsta realybe, vien svajojant. Reikia imti ir daryti. O kai tiki savo idėja, atsakingai dirbi, visa aplinka pasidaro palanki!
Sekite Facebook: https://www.facebook.com/drabuziai.maitinancioms/