VERSLI MAMA: „MEZGĖS” – KAIP VIENKARTINĘ DOVANĄ PAVERTĖME VERSLU

Retai kas būna gražiau už pradžias ir pirmus kartus. Pirmas ruduo įsimylėjus, pirmas skrydis lėktuvu, pirmi aukštakulniai, pirmi šokiai, pirma kava be pieno, pirmas savo vaiko apkabinimas. Gyvenime tiek daug pirmų kartų, tik reikia pastebėti juos. Paleisdamos pirmąją mezginių liniją dvi mamos, dvi geriausios draugės, Renata ir Kristina, dar kartą išgyveno naują ir nepatirtą pirmą kartą. Apie dviejų geriausių draugių „Mezgių” džiaugsmus, kuriamas idėjas, mezgimą nuo ryto iki ryto ir mylimą verslą, kalbamės su pačiomis „Mezgėmis”. Mes jų darbus tikrai pamilome, tikime, kad pamilsite kartu. 

Visų pirma papasakokite trumpai apie save.

mezgesKai „Mezgės” susikūrė ir pradėjome megzti pirmuosius šalikus, mes buvome šviežiai ištekėjusios. Esame geriausios draugės – Renata ir Kristina – tai svarbiausias mūsų statusas. Abi susituokėme tais pačiais metais, iš anksto susitarusios, kad viena – liepą, o kita – rugpjūtį (šypsosi). Liudijome viena kitos vestuvėse, nes esame geriausios draugės. Rugsėjo 1-ąją švęsime savo draugystės 25erius metus. „Mezgės” – tai dvi mezgančios draugės. Esame ne tik draugės, bet ir mamos, žmonos ir šiek tiek verslininkės.

Kas paskatino jus imtis nuosavo verslo, pradėti kurti? Kaip kilo idėja, ką gaminate, iš kur semiatės įkvėpimo?

Pati idėja kilo atsitiktinai, tikrai nesvarstėme kuo užsiimti ir kur čia ką sukurti. Kristina nusimezgė movą sau, o aš paprašiau, kad tokią pačią numegztų ir padovanotų man. Taip viskas ir prasidėjo. Pagyrė viena draugė, po to kita, iškilo klausimai kas, kiek ir iš kur ir tuomet gimė idėja pabandyti parduoti. Pradėjome nuo movų, o dabar turime platesnį mezginių asortimentą: megztinius, šalikus, movas, kepures, pirštines.

Kuo užsiėmėte iki tol? Ar mezgimas buvo jūsų abiejų mėgstamas hobi visą laiką?

Nei viena neturėjome tokio hobio kaip mezgimas (šypsosi). Tačiau abi, per darbų pamokas, buvome išmokytos tą daryti. Studijavome, vienus mokslus keitė kiti, dirbome įprastus biuro darbus. Aš (Renata) sėkmingai vysčiau savo fotografės karjerą ir tebevystau. Neplanavome verslo, tiesiog pasinaudojome susiklosčiusia situacija ir vienkartinę dovaną, pavertėme verslu.

mezges9

Jūsų idėja labai sveikintina, tačiau Lietuvoje turite nemažai konkurentų… Kuo išskirtinė jūsų produkcija? Galbūt turite išskirtinių detalių, ko nesiūlo niekas kitas Lietuvoje? 

Konkurencijos didelės nejaučiame, todėl, kad per daug nesižvalgome. Tiesiog žiūrime į priekį, ne aplink. Tikime tuo ką darome, darome tai nuoširdžiai ir taip po truputį auginame savo „fanų armiją”. Pirmieji „Mezgių” bandymai įvyko dar  2013 metais. Manau, klientai mus myli dėl paprastumo ir kokybės. Ko gero radome kokybės ir kainos santykį tinkantį žmonėms. Dviračio neišradinėjame ir tiesiog einame savo keliu, kuris yra, pasikartosiu, paprastumas, kokybė, minimalizmas ir stilius. Niekam nedraskome akių, net pamačiusios savo mezginių kopijas, visi raštai mezgimo knygose.

Mūsų išskirtinumas – nuoširdumas ir tai, kad siūlome mezginius visai šeimai.

Pasigirkite savo pasiekimais, nuo ko pradėjote ir ko pasiekėte, kur esate šiandien?

Pradėjome nuo bemiegio mezgimo naktimis, šiuo metu turime komandą, esame nedidelis UAB, turime partnerius didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje, taip pat JAV ir Vokietijoje.

mezges11Papasakokite visą pardavimo procesą nuo užsakymo gavimo, apmokėjimo iki prekės atidavimo.

Užsakymus gauname tiesiogiai į savo Facebook paskyrą arba per partnerius butikuose. Jei turime produkciją jau numegztą, siunčiame iš karto, jei ne, rašome į gamybos eilę ir numezgus išsiunčiame klientui. Visuomet siunčiame po apmokėjimo, naudojamės kurjerių paslaugomis, tad džiaugtis pirkiniu klientas gali jau kitą darbo dieną.

Viską pakuojame į dėžutes, vyniojame į čiugždantį popierių, klijuojame etiketes, lipdukus ir t.t. Norime, kad kiekvienas apsipirkimas būtų kaip dovana sau.

Stengiamės turėti produkcijos į priekį, kad nebūtų laukimo, tačiau Kalėdinis periodas, kaip ir visuose versluose, būna iššūkis, kad ir kaip besistengtume (šypsosi).

Kokiu būdu reklamuojatės, kur galima pamatyti daugiau jūsų darbų? Kodėl pasirinkote būtent šiuos šaltinius?

Naudojamės tiktai Facebook reklama. Ji labiausiai atitinka mūsų poreikius ir pasiekia tikslingiausią auditoriją.

Kas jums asmeniškai buvo sunkiausia ir sudėtingiausia pradedant kurti savo idėją?

Praktiškai su kiekviena kolekcija išgyvename mažus iššūkius. Negali to pavadinti problemomis ar sunkumais. Tiesiog iššūkis norint rasti tinkamas siūlų spalvas, sukurti tokį megztinio modelį, kad tiktų nuo xs iki xl dydžio, surasti ką pasiūlyti vyrams ir vaikams, surasti tinkamus siūlų tiekimo partnerius, kurjerius, pakuotes ir t.t.

Greičiausiai jums, kaip ir kiekvieniems pradedantiesiems kilo daugybė klausimų. Kur radote visus, jus dominančius atsakymus?

Mes viską darėme ir tebedarome iš intuicijos. Tiesiog vadovaujamės vidine nuojauta bei grįžtamąja reakcija iš klientų.

Ar vis dar mielai, su užsidegimu įgyvendinate visus užsakymus? Juk pasigaminti kažką sau yra viena, o daryti tai kasdien…

Daryti tai kasdien yra tiesiog nuostabu! Gatvėje matyti žmones, vilkinčius tavo mezginius yra nuostabu, kai tave prie lifto pagauna už alkūnės tokia pati mama kaip tu ir apsidžiaugusi klausia: „Ar kartais ne jūs tas movas mezgate?”,  o tu su pasididžiavimu gali atsakyti, kad taip, tai aš. O tai atperka visą vargą, visus rūpesčius. Kai butikų savininkai kreipiasi į mus prašydami atstovauti mūsų gaminius, mūsų, kurios kasdien plauname grindis, verdame valgyti, vežame vaikus į darželį, turime kitus darbus… O tavo megztiniai ar šalikai kalba tarp kitų žinomų kūrėjų, tavo ikonų, tai yra tiesiog nuostabu (šypsosi).

mezges15Ar galima išgyventi iš nuosavo verslo, ar vis dėlto būtina dirbti ir samdomą darbą? Kokia jūsų nuomonė?

Galima, tik reikia labai gerai įsidėmėti tai, kad dirbti sau yra žymiai sudėtingiau nei dirbti bet kokiam baisiausiam bosui! Nuo boso tu vis tiek gali pabėgti grįžus po darbo atgal į namus, o nuo savęs, kad ir kaip pavargtum, niekur nepabėgsi. Dirbti sau – tai dirbti 24val. per savaitę be išimčių. Išgyventi tikrai gali, bet ar gali taip gyventi, dar parodys ateitis.

Ar tai, kad esate mamos daro jus sėkmingesnėmis verslininkėmis? O gal atvirkščiai – tai netgi trukdo?

Nei trukdo, nei padeda. Mes tiesiog esame savimi, o mama ar žmona, tai tik statusas visuomenėje. Tai nedaro mūsų nei blogesnėmis, nei geresnėmis. Buvimas mama išmoko mus kantrybės ir teisingiau planuoti laiką, o tai versle itin svarbu.

Savo veikloje susiduriate su daugybe moterų. Ko vis dėlto dažniausiai jos ieško? Į ką labiausiai atkreipia dėmesį? 

Kokybės ir patogumo.

Kaip pačią idėją megzti priėmė jūsų šeima, draugai?

Visi prie to prisideda. Vyrai dirba kurjeriais, krovikais, pakuotojais, modeliais, draugai tampa mezginių testuotojais ir pirmaisiais klientais, vaikai – modeliais, močiutės, anytos – mezgėjomis (šypsosi).

Kiek laiko maždaug užtrunka pagaminti vieną gaminį?

Nuo kelių valandų iki kelių dienų.

Esate dviese. Ar esate kažkaip susiskirsčiusios darbus, kuri už ką atsakinga? Ar nekyla tarpusavyje konfliktų? 

Pasiskirstome darbus.

Kai pradėjome kartu kurti verslą, mūsų pirmas susitarimas buvo, kad jei tai kenks draugystei, mesime viską.

Neskaičiuojame kuri kiek darbo įdeda. Viena siuva etiketas, kita pakuoja, viena suka bumbulus, kita bendrauja su klientėmis, viena pakuoja dėžes, kita jas išsiunčia ir t.t.

Kartais visus darbus atliekame kažkuri viena, viskas priklauso nuo aplinkybių. Būna atostogaujame, gimdome vaikus, vaikai serga, pačios sergame, tada greitai viską permetame nuo vienos ant kitos.

mezges0

Kaip manote, ar Lietuvoje yra pakankamai vertinami rankų darbo daiktai?

Manome, kad taip. Tiesiog nereikia sureikšminti per daug rankų darbo. Tarkim siuvant batus, rankų darbas yra minusas, nors kartais, tai pateikiama kaip pliusas, o mezgant šaliką megzti rankomis yra lėčiau, bet vertė tikrai didesnė. Daugiau auros, šilumos, daugiau galimybių.

Žmonės perka – vadinasi vertina (šypsosi).

Ar kada nors buvo minčių, jog vis dėlto reikėtų viską mesti? Jeigu taip, kas paskatino eiti į priekį?

Kiekvieną kartą vėluojant, negaunant kažko laiku, nemiegant trečią parą, nes kažko nespėji, imi ir pagalvoji, o kam man visa tai..? Bet atsikeli ryte ir vėl dirbi. Įsipareigojimai partneriams, klientų tikėjimas veda mus į priekį.

Kokie jūsų ateities planai?

Augti.

Ko norėtumėte palinkėti kitoms veiklioms, galvojančioms apie nuosavą verslą mamoms/moterims? Ar greičiau būtumėte tos, kurios skatina, ar tos, kurios bando atkalbėti? 

Imti ir daryti. Jei yra idėja, jei tikite ja, jei atiduodi savo širdį, tiesiog negali nepasisekti. Kas nerizikuoja, tas negeria šampano, o mes šampaną mėgstame (šypsosi).

Daugiau informacijos ir sekti „Mezges” galite čia: https://www.facebook.com/mezges/

 

1 Komentaras

  • Lina

    Jus nuostabios,o jusu darbai dar nuostabesni,sekmes

    18 spalio, 2017 at 12:04

RAŠYTI KOMENTARĄ