KODĖL BESILAUKIANČIOMS NEGALIMA VERKTI?

Parašyta daugybė knygų apie nėštumą, gimdymą ir naujagimius. Jas rašo kvalifikuoti medikai – psichologai, pediatrai. Tikėti jomis, žinoma, galima, tačiau nereikia pamiršti ir apie motinos bei kūdikio individualias savybes.

Daugelis specialistų tvirtina, kad moralinis ryšys tarp mamos ir vaiko yra labai glaudus. Tačiau be emocinio ryšio esama ir fizinio. Kai motina džiaugiasi, į jos kraują išsiskiria endorfino hormonas, ir, savaime suprantama, jis patenka į vaisiaus kraują įsčiose, jam irgi pakyla nuotaika. Vaikai mamos viduje irgi moka džiaugtis bei šypsotis, kaip mama.

Gaila, bet ne tik džiaugsmą jaučia mažylis įsčiose – liūdesį ir stresą irgi. Kai mama patiria stresą, kai neturi nuotaikos, kažkas ją slegia, išsiskiria kortizolo hormonas, arba kortizonas. Vadinasi, mama, pati to nenorėdama, perduoda kartu su savo krauju blogą nuotaiką dar negimusiam vaikui. O jis gali liūdėti ir verkti – tai jau moksliškai įrodyta.

Nervų sukrėtimą vaikas irgi gauna iš mamos. Kai jai baisu, į kraują patenka adrenalinas. Jo gauna ir vaikas. Mažylis pradeda nervintis ir bijoti, kankinasi ir blaškosi. Tokie stresai visada užsifiksuoja pasąmonėje ir daro įtaką vaiko savijautai ir psichikai.

Užgauti vaiką galima ir įsčiose. Net jeigu mama tik šiek tiek ne nuotaikoje, vaiką tai veikia tiesiogiai. Kaip ir tai, ką ji pasakoja, dainuoja, duoda paklausyti. Vaikas jaučia ne tik rūpestį ir meilę, bet ir nusivylimą bei negatyvą.

Dėl to, kai mama verkia, vaikas verkia kartu su ja. Mažylis reaguoja į balso toną, judesius ir netgi kvėpavimą. Reikėtų būti itin atsargiems su tuo, ką kalbame ir ko klausomės, ką žiūrime ir netgi ką galvojame nėštumo metu. Menkiausias nuotaikos svyravimas atsilieps vaiko charakteriui ir elgesiui ateityje.

Kad išaugintume linksmą ir laimingą mažylį, turime kontroliuoti savo emocijas. Ne slėpti, ne slopinti ir grūsti savo vidun, o būtent kontroliuoti. Dėl to, mielos mamytės, šypsokitės ir atsitverkite kiek tik įmanoma nuo stresų ir nemalonumų. Raskite būdų save pradžiuginti, kad nuotaika pagerėtų, saugokite save ir savo lobį nuo negatyvo. Ir jūsų mažylis bus ramus ir džiugus, džiugins jus kiekvieną dieną.

Šaltinis http://seimairnamai.eu/

RAŠYTI KOMENTARĄ